Filmy

Zveřejněno dne 1. 1. 2021
ČT1 vykreslí život Boženy Němcové
V neděli 3. ledna od 20:10 večer uvede Česká televize první díl minisérie Božena, která nabízí pohled na život spisovatelky Boženy Němcové. Série má celkem čtyři díly, na každý z nich se lze těšit vždy v neděli večer.

Sedmnáctiletá Bára Panklová je svéhlavá a svobodomyslná dívka. Ženské povinnosti, například pečení, jí nic neříkají a raději se věnuje četbě. Rodiče se rozhodnou jí najít ženicha, který by byl ochoten si ji vzít i bez věna. Jako nejvhodnější budoucí manžel se jeví o patnáct let starší úředník Josef Němec. Mladá dívka mu učaruje, jenže ta se sňatku brání. Proti vůli rodičů však nic nezmůže.


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Marek Eben
Myšlenky za volantem
Brána
Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2020. „Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne. A byl bych vlastně rád, kdyby v té knížce zbylo jen to, co se mi líbí, abych nemusel otravně listovat a přeskakovat to, co se mi nelíbí. Ale nikdy jsem neměl to srdce z knížky něco vytrhnout, připadá mi to barbarské. A proto je tato knížka ve formě kroužkového bloku, protože z bloku člověk vytrhne list jako nic a nemusí se trápit. Pokud někomu po přečtení zbudou jen desky, velice se omlouvám.“
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+