Hudba

Zveřejněno dne 10. 1. 2021
RECENZE: Pohanský nářez z dob minulých
Po úspěšné debutové desce Vlaštovka přichází kapela Deloraine s vyšperkovanou novinkou, albem Srdce z kamene. Jestli je někdy nemožné mít srdce z kamene, pak je to právě při poslechu tohoto díla. Ani ti nejotrlejší a nejkrutější vikingští válečníci totiž nedokážou poslouchat Ragnarok s kamenným výrazem ve tváři a bez jediného pokývnutí hlavou. Protože to prostě nejde!Divoký hon, Les kostí nebo Falka. To je výběr ze 14 písní, které v sobě skrývá Srdce z kamene. Celé album je obří oslavou pohanských mýtů, fantasy a temnoty, protkanou procítěnými sborovými zpěvy i okamžiky, kdy se nejde neusmát. Do pekel táhni, zlá Falko! Příznivce příběhů o Geraltovi jistě potěší, že i zaklínačská sága na ně z několika písní vykoukne, hlavně v podobě Divokého honu, který vám doslova projede ušními bubínky.

Deloraine od Vlaštovky značně vyspěli a pravděpodobně z nich rostou druzí němečtí Faun, se kterými se mimochodem již setkali na jednom pódiu. Celá tvorba prochází přerodem a stává se výrazně osobitější a promyšlenější. Kromě melodií, které způsobují nezastavitelné, místy až brutální mrazení v zádech, si zaslouží pozornost i texty. Celkově se nejedná o žádnou prostoduchou ódu na fantasy pro mládež, nýbrž o nadupanou exkurzi do dob dávno minulých.

Propracovanost alba mimo jiné podtrhuje fakt, že každá z písní má vlastní malovaný obrázek z dílny Petra Erica Hofmanna, který ostatně vytvořil celý booklet, stejně jako prve k Vlaštovce. Nezbývá než kapele vyseknout hlubokou poklonu a těšit se na příště.

Redakce
Článek otištěn v Kult 01/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Anton Pavlovič Čechov
Racek
Mahenovo divadlo
Na venkovském sídle slavné herečky Arkadinové se chystá představení – hru napsal její syn Treplev, hrát bude Nina Zarečná a jejich duše mají splynout v jediném uměleckém obrazu. Představení se setká s neúspěchem a mladý Treplev, který chtěl hrou získat Nininu lásku, docenění vlastních schopností i matčino uznání, přišel o všechno.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+