Time out

Zveřejněno dne 17. 1. 2021
Dračí lodě v Brně
Brno je městem draka a vůbec nám nevadí, že to byl krokodýl. Nikdo není dokonalý. Ale Brno je ideálním městem pro dračí sport, o čemž zde svědčí množství závodů i počet posádek, které se tomuto sportu věnují. A není divu, dračí lodě jsou sportem opravdu pro každého. Nejen, že jsou asi nejvíce kolektivním sportem na světě (20 pádlujících plus bubeník a kormidelník), ale opravdu platí, že pádlovat může skoro každý bez ohledu na věk a předchozí sportovní zkušenost. Proto jsou dračí lodě i oblíbeným teambuildingovým sportem, protože jedině sehraná posádka dokáže pohnout více než dvoutunovou lodí (loď sama váží skoro 300 kg, no a zbytek jsou členové posádky).

Dračí lodě Brno jsou zapsaný spolek, který navazuje na historii posádek AZUMA Dragons a Spinning & Fitness, které patřily a stále patří mezi přední brněnské závodní posádky. Dračí lodě Brno mají svou základnu u řeky Svratky ve Veslařské ulici (areál ČVK), kde poskytujeme zázemí nejen sportovním posádkám, ale i firemním a příležitostným zájemcům o tento sport. Naší snahou je přivést k němu i mládež a juniorské sportovce, proto ve spolupráci se základními a středními školami pořádáme závody Na pohár se jede! Memoriál Jindry Benetky. Dalšími závody, které pomáháme uspořádat, jsou Dlouhé tratě Brno (5 km) v dubnu, Malé dračí lodě na Svratce v květnu, Brněnský festival dračích lodí Brno v červnu, Modrých hroch na dračí lodi také v červnu a Prestige Cup v říjnu.

Pro rok 2021 jsou připraveny seriály závodů Dračí liga Brno a Brněnský firemní pohár.

Již jsme zmínili, že dračí lodě jsou sportem pro každého. Rádi přivítáme nové zájemce o tento sport na naši loděnici, a to nejen jednotlivce, ale i party přátel či kamarádů z práce. Vše potřebné naleznete na www.dracilodebrno.cz.

PR
Článek otištěn v Kult 01/21
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Harlan Coben
Cizinec
Kalibr
Nejskandálnější thriller světového bestselleristy Harlana Cobena o tom, jak se mohou dobře míněné lži v nepravých rukou změnit ve smrtící pasti. Cizinec se vynoří odnikud – možná v baru, možná na parkovišti, možná v supermarketu. Nikdo ho nezná. Nikomu není jasné, proč to dělá. Ale informace, které má, se nedají popřít. Zašeptá vám do ucha pár slov, rozmetá jimi váš svět na kousky a zmizí. Adam Price to právě zažil – ideální manželství, dva skvělí synové, velký dům, výborná práce…
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+