Filmy

Zveřejněno dne 31. 12. 2020
Hlava Medúzy zavede diváky do Brna a okolí
Novou osmidílnou detektivku uvede v lednu Česká televize. Seriál Hlava Medúzy zavede diváky na Moravu i do jejího srdce – Brna. ČT1 novinku uvede na obrazovkách druhé lednové pondělí od 20:10. Další díly pak budou následovat vždy v pondělí po osmé hodině večer.

Antická bohyně s hady místo vlasů, tak vypadá obraz barokního malíře Petera Paula Rubense Hlava Medúzy. Právě ona se stala symbolem nového seriálu. „Co jeden jedovatý had v její hlavě, to jeden příběh, jeden zločin, jedno zlo. Je totiž pro nás velkou výzvou přijít v dnešní bohaté produkci detektivek a kriminálek s originálním řešením. Jednotlivé příběhy jsou tedy kombinací skutečných kriminálních případů a fikce autorů,“ vysvětlil režisér Filip Renč.

V osmi dílech se diváci podívají do moravské metropole a jejího okolí. Čtveřici kriminalistů vede cílevědomá Karin v podání Jitky Čvančarové. „Je to asi poprvé, kdy využívám značnou část své vlastní mužské energie. A protože jdu často do akce se zbraní, bylo nutné projít výcvikem. Ale netroufám si tvrdit, že umím střílet,“ prozradila herečka. Dalších rolí detektivů se zhostili Jiří Dvořák, Michal Isteník z Městského divadla Brno nebo Petra Bučková, absolventka JAMU.

Ke stylu vyprávění i hudební dramaturgie Renč doplnil, že by rád obnovil atmosféru českých kriminálek ze šedesátých let. Soustředil se tak na výraznou, jednoduchou hudbu, napětí i tajemnou atmosféru.


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Aňa Geislerová, Igor Orozovič
Božena Němcová - Korespondence 1844 - 1862
SUPRAPHON
Žena s nevídaným literárním talentem, fascinujícím zjevem a uměním získávat si lidi a naslouchat jim vstoupila do českého literárního života v jeho viditelném rozkvětu, kolem roku 1844. Mezi vlastence ji přivedl její muž Josef Němec. Mladá, krásná a chytrá Božena všechny okouzlila. Vytvořila si okruh přátel a známých z prostředí české vlastenecké společnosti, tedy adresátů jejích dopisů. Korespondence možná přispěla ke zrodu Němcové-spisovatelky. Měla silnou potřebu psát o tom, co vidí kolem sebe, v soukromých listech vytvářela téměř „reportážní“ pasáže.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+