Hudba

Zveřejněno dne 20. 12. 2020
Tempus a Barbaruna slaví společně
Tempus a Barbaruna oslavili zimní slunovrat společným videoklipem. Pro tento účel byla zvolena píseň Olívie z debutového alba hudební skupiny Tempus. Svým textem výborně sedí k náladě zimního slunovratu. Tuto skladbu Tempus ve spolupráci se skupinou Barbaruna pojal akusticky a velmi netradičně.

Příběh Olívie začíná opravdu smutně, ona truchlí a celý její svět je zalitý temnotou. V průběhu skladby však najde lásku a vše dobře dopadne. Společně se svou láskou tak Olívie míří vstříc světlejším zítřkům. Text by tedy mohl být k zimnímu slunovratu takovou alegorií, kdy se tmavé a šedivé dny zase začínají pomalu projasňovat.

Obě kapely jsou ze spolupráce nadšené a určitě své síly spojí i v budoucnu. Obzvlášť pro Tempus se jednalo o velmi zajímavý odklon od středověkého rocku, který kapela obvykle ve své plné osmičlenné sestavě hraje. Členové Barbaruny vdechli písni kouzelnou atmosféru díky nyckelharpě a rámovému bubnu. Obě uskupení můžete vidět na koncertech po celé ČR i v zahraničí. 


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Dan Simmons
Endymionův vzestup
Argo
Opět zavítáme do spletité budoucnosti, jež se zrodila z chaosu po zániku lidské Hegemonie, budoucnosti ovládané katolickou církví a umělými inteligencemi Technojádra. Znovu nás pohltí propletené příběhy Raula Endymiona a Aeney, mladé ženy zrozené ze spojení lidské matky – Browne Lamie – a reinkarnace Johna Keatse v těle kybrida. Aenea je ve vesmíru něčím novým, bodem, v němž se stýkají odlišné formy existence. Byla pověřena mimořádně obtížným úkolem – přesměrovat vývoj lidského druhu.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+