Filmy

Zveřejněno dne 18. 12. 2020
Mandalorian dobývá srdce seriálových nadšenců i podruhé
Streamovací služby si za posledních několik let získaly velkou popularitu nejenom v zahraničí, ale také v našich končinách. Jeden gigant, který odstartoval teprve loni, se do České republiky bohužel ještě nedostal, nicméně jeho projekty strhávají čím dál větší pozornost. Řeč je o platformě Disney+, která nabízí kvanta původního obsahu a ten nejlákavější se tu právě vysílá.Když bylo loni 12. listopadu v zahraničí spuštěna nová streamovací služba Disney+, představovala pro filmové i seriálové diváky velké lákadlo, protože hned nabízela spoustu původního obsahu. Hlavní propagace však spočívala v představení vůbec prvního hraného seriálu ze světa Star Wars, který měl premiéru právě v den spuštění této služby. Tímto projektem byl The Mandalorian, jenž se stal prakticky ihned světovým hitem.

Popularitu si nezískal pouze díky tajemnému námezdnímu lovci, který představuje ústřední postavu, ale i pro roztomilost jeho chráněnce, jenž si u diváků vysloužil přezdívku „Baby Yoda“. Jakmile diváci dokoukali první sérii, nezbývalo jim nic jiného než čekat na pokračování, které se dostavilo letošního 30. října.

Druhá série nabízí prakticky totožnou podívanou jako ta první, děj je totiž opět tvořen epizodními zápletkami, které ústřední dvojice musí překonat. Cíl jejich poslání je na rozdíl od první série zřejmý, nicméně je tu stále ta stejná atmosféra, na kterou jsme byli zvyklí. Letos se producenti rozhodli maximálně vyhovět fanouškům, protože jednotlivé díly navštěvují známé postavy z celé franšízy, které se představily v ústředních filmech či animovaných seriálech. Hlavní tvůrce Jon Favreau, jenž zároveň píše i většinu scénářů, tak dokázal své působení u seriálu ještě vylepšit.

Novinky ze seriálové světa

Výrazná aktivita je i na platformách, které jsou u nás běžně dostupné. Netflix slaví velký úspěch s říjnovou sedmidílnou minisérií Dámský gambit o šachové hráčce, která trhala rekordy nejenom ve sledovanosti, ale i v zahraničních nákupech šachů. Kromě toho Netflix v listopadu oznámil, že uzavřel spolupráci s francouzskou videoherní společností Ubisoft, díky které na jeho platformě vyjde hned několik projektů inspirovaných jejími hrami. Předně je v tomto případě řeč o hraném seriálu ze světa Assassin’s Creed, který tak po letech konečně spatří světlo světa.

O streamovací služby je větší zájem nejenom ze strany diváků, ale i ze strany různých vydavatelství. Po nástupu lokalizované streamovací služby Apple TV+, která letos slavila úspěch s thrillerem Defending Jacob v hlavní roli s Chrisem Evansem (Captain America), se o své štěstí na trhu pokusí i hudebně orientované Spotify. To se totiž na začátku podzimu dohodlo s filmovou a televizní společností Chernin Entertainment na spolupráci, která by měla přinést spoustu nových filmů a seriálů.

Ondřej Šedý
Článek otištěn v Kult 12/20
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Brenna Yovanoffová
Stranger Things: Šílená Max
Argo
Vítejte v Hawkinsu, dějišti seriálového hitu televize Netflix Stranger Things, který kombinuje mysteriózní horor s paranormálními jevy. Will, Dustin, Mike, Lucas a El jsou zpět. A s nimi vtrhne na scénu i Maxine Mayfieldová alias šílená Max.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+