Time out

Zveřejněno dne 13. 11. 2020
Z Hvězdárny a planetária Brno…
Na tomto místě měl být program Hvězdárny a planetária Brno na měsíc listopad. S krásným pořadem Brno 360, tajuplným Vesmírem 3D, řadou jedinečných, odborných přednášek a dalších mimořádných akcí. Z všeobecně známých důvodů ale není co inzerovat. Křehkost moderního světa dostala praskliny.Hvězdárna a planetárium Brno po celá desetiletí vypráví příběhy psané vědci a techniky. A jedině moderní věda a technika dokáže poslepovat trhliny bezpečí dnes ztracené každodennosti. Polovinou úspěchu je ale víra v lidský rozum, jakkoli je to někdy těžké, a víra v sílu lidství.

Noci jsou chladné, ale zkuste přesto někdy vyhlédnout z okna, vyjít na balkon nebo zahradu. Jsou večery, kdy není vidět ani jediná hvězda. Ani jediná hvězda se svým světem planet, planetek i komet, možná i civilizací s vlastními vzestupy a pády. Špatné počasí ale dříve nebo později vždy vystřídá jasná obloha nabízející pohledy do dálav vzdálených stovky, tisíce a dokonce i miliony let. S rychlostí světla a přesto z naší minulosti přinášejí zprávu o stavu svého světa.

Tikání vesmírného stroje se rozhodně nezastavilo. Jen musíte kliknout na www.hvezdarna.cz, aby vám nic neuniklo. Jsme Hvězdárna a planetárium Brno a vy jste naše hvězdy!


PR
Článek otištěn v Kult 11/20
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lisa Reganová
Mizející dívky
Grada
Každý v malém, ospalém americkém městečku Denton hledá sedmnáctiletou Isabelle Colemanovou. Všechno, co zatím našli, je její mobilní telefon. A pak také další dívka, o které ani nevěděli, že ji mají hledat.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+