Time out

Zveřejněno dne 8. 10. 2020
Brno se zamilovalo do košťat a kamenů
Je to sport, který baví každého. Děti, dospělé i seniory. Zábava, kterou zvládne i nesportovec či handicapovaný. Curling se loni natrvalo usadil v Brně a už v první sezóně ho zcela ovládl – zahrálo si už přes 10 000 lidí! Chcete si také přijít zahrát? Nová sezóna v curlingové hale v areálu Nové Zbrojovky v Židenicích odstartovala a pro veřejnost je tu spousta zajímavých aktivit.Vezměte partu přátel, kolegy z práce nebo rodinu. Curlingové vybavení vám instruktoři zapůjčí přímo v hale. Stačí jen čisté sportovní boty a teplé oblečení. Na webu www.curlingbrno.cz si vyberte variantu hry, zarezervujte si čas a přijďte. A že je letos z čeho vybírat. 

VIP hra pro náročné
„Tuto sezónu, která potrvá do dubna, jsme připravili několik novinek a rozšířili tak možnosti, jak si veřejnost může zahrát curling. Kromě balíčků Start a Plus, které lidé znají z loňska, jsme přidali ještě variantu VIP. Ta se skvěle hodí pro oslavy narozenin, promoce, rozlučky se svobodou, ale i skupiny, které si chtějí užít delší hru. Využijí ji i menší firmy pro netradiční teambuilding,“ říká Lucie Hušková, PR a marketingová manažerka spolku Curling Brno, který curlingovou halu provozuje.

V každém balíčku čeká na ledě zkušený lektor, který vás se hrou seznámí, vysvětlí pravidla a ukáže, jak házet kameny a mést košťaty. Hru si pak také vyzkoušíte. Čím vyšší úroveň balíčku, tím delší ostrý zápas. „U VIP balíčku nabízíme větší soukromí, mnohem delší hru, větší počet hráčů i lektorů a občerstvení během hry. Návštěvníci také dostanou dárek na památku,“ popisuje Lucie Hušková.

Zahrají si jednotlivci i děti
Nedáte dohromady celý tým? Nevadí, dorazte i jako jednotlivci nebo dvojice. Jen si pohlídejte správnou chvíli. „Středeční večery máme vyhrazené pro náhodné hráče. Kdokoliv může přijít a zahrát si. Týmy mixujeme podle příchozích. Vždy je tu někdo, s kým si zahrajete,“ láká Lucie Hušková na hru, která se koná každou středu od 20.00.

Kromě toho pořádají brněnští curleři kurzy pro začátečníky-dospělé, které jsou velmi populární. Loni jimi prošlo přes 100 kurzistů. Novinkou je i dětský oddíl curlingu a plánují se dětské příměstské tábory. Pokud máte soutěžního ducha, můžete se zúčastnit nedělního turnaje pro amatéry, který se koná už tradičně jednou za měsíc. A jestli chcete curlingem potěšit své blízké, věnujte jim voucher, který loni proměnilo v zážitek už zhruba 80 obdarovaných. 

Druhá sezóna curlingu v Brně je tak ještě bohatší než ta minulá. O všem, co se děje, se dozvíte na webu www.curlingbrno.cz a na Facebooku www.facebook.com/curlingbrno.

Zuzana Valíková
Článek otištěn v Kult 10/20
 Přidejte k článku první komentář >> 


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+