Hudba

Zveřejněno dne 16. 7. 2020
Kytaristé světové špičky v Brně počátkem srpna
Od 1. do 7. srpna 2020 se v bude konat 29. Mezinárodní kytarový festival a kurzy Brno 20 – podle časopisu Classical Guitar Magazine jeden z nejzajímavějších kytarových festivalů Evropy.Festival zahájí 1. srpna vítěz rekordního počtu 30 kytarových soutěží Marcin Dylla z Polska. Koncert Sen flamenca z Andalusie – Ensueño Flamenco de Andalusia v neděli 2. srpna představí hvězdy originálního flamenca, které má kořeny výlučně v Andalusii: kytaristy Raúla Mannolu a Joniho Jiméneze, tanečníky Aylin Eleonoru a Josého Carmunu "Rapica" a zpěváka Enriqueho Bermúdeze "Piculabeho". Zoran Dukić z Chorvatska je jedním z vůdčích kytaristů současnosti a vystoupí 3. srpna. Po něm následuje v úterý 4. srpna v atraktivním obsazení kytara–marimba Duo Guirimbadu z Portugalska: Eudoro Grade a Vasco Ramalho. 5. srpna vystoupí profesorka jedné z nejvýznamnějších hudebních škol světa Julliard School of Music v New Yorku Tali Roth z USA.

6. srpna v 16 hodin zahrají Kytarový orchestr festivalu a sólisté kytarových kurzů vedených předními světovými kytaristy. Ve 20 hodin, na závěrečném koncertu festivalu oslaví své 75. narozeniny Štěpán Rak a zahraje sólově i spolu se svým synem Matějem Rakem a s Vladislavem Bláhou –jediným českým kytaristou, který vystoupil ve slavné Carnegie Hall s recitálem.

K festivalu patří i 16. Mezinárodní kytarová soutěž Guitartalent. Festival pořádá Česká kytarová společnost pod vedením Vladislava Bláhy, docenta JAMU a vítěze řady mezinárodních soutěží s koncerty v 50 zemích.

Předprodej: https://goout.net/cs/brno/koncerty/
Info: www.guitarcz.com

Redakce
Článek otištěn v Kult 07/20
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karel Gott
Karel Gott – Má cesta za štěstím
Karel Gott Agency
Unikátní autobiografie největší legendy české a československé hudební scény všech dob. Autentický obraz fascinující životní dráhy výjimečného umělce s mezinárodním renomé, který na hudebním nebi začal zářit ve svých dvaceti letech. Publikace obsahuje zhruba 1800 fotografií a jiných obrazových a dokumentačních materiálů, z nichž mnohé dosud nebyly zveřejněny. Karel Gott se na sklonku hvězdné kariéry rozhodl zrekapitulovat svůj výjimečný životní příběh – napsat vlastní autobiografii.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2021 Radek Holík
Google+