Lidé

Zveřejněno dne 14. 5. 2020
Nezisková organizace KULT vyzývá k záchraně kultury
Spolek KULT v čele s Radkem Holíkem spustil projekt Zachraňme kulturu. Prostřednictvím propagace a podpory veřejného života chce navrátit kultuře její sílu. A možná ji i navýšit oproti stavu před krizí. Obrací se na Čechy s žádostí o pomoc a zapojení se.Nezisková společnost KULT v květnu odstartovala nový projekt Zachraňme kulturu. Jeho cílem je pomoci hybatelům českým kulturním děním. "V této nelehké době, kdy kulturní život utichl, kultura potřebuje zachránit. Země bez kultury je jako tělo bez duše," vysvětluje předseda spolku Radek Holík. Spolek vybízí český národ, aby se zúčastnil záchranné mise. Pomoci může každý a hned několika způsoby. 

Organizace se obrací na všechny diváky, posluchače i sportovní fanoušky, kterým byla jejich oblíbená zábava nyní odepřena. Mohou přispět na transparentní účet nebo si zakoupit předplatné magazínu KULT!, obal na mobil či třeba roušku. Všechny informace zájemci najdou na speciálním webu milujemekulturu.cz, jenž vedení spolku v rámci projektu spustilo. Lidé mohou neziskovou organizaci podpořit také prostřednictvím stažení aktuálního květnového čísla magazínu KULT! za poplatek nebo podat jakoukoliv jinou pomocnou ruku.

KULT se během své záchranné mise plánuje zaměřit na podporu a propagaci kultury i sportu, nabídne potřebnou výpomoc umělcům, pořadatelům akcí i právě sportovcům. Bez povšimnutí nezůstane ani oblast kulturního a sportovního turismu. "Věřím, že společně naši milovanou českou kulturu zachráníme," říká Holík. 

Vedení spolku se zabývá podporou a propagací českého veřejného života přes dvacet let. Nejprve prostřednictvím bezplatného magazínu KULT!, později i spuštěním doplňujícího webu kult.cz. Posláním těchto platforem bylo podle vedení spolku od samého začátku informovat o kulturním dění, nabídnout prostor umělcům a pořadatelům akcí a podporovat rozvoj scény bez ohledu na žánr. A tento záměr je stále platný. 

#MilujemeKulturu
#ZachranmeNasiKulturu
#MagazinKult 

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lucie Tučková
Sítem slov
Novela Bohemica
Poutavá kniha romanistky Lucie Tučkové je osobitým vhledem do moderní české literatury s přesahy do 19. století a také do francouzské a italské oblasti. Autorka se přibližuje ke spisovatelům, kteří ji hluboce oslovují, a vybírá si podstatná témata, která nebývají v jejich díle na první pohled zřejmá, anebo se s nimi literární kritika doposud mnoho nezabývala. Texty přitom originálně osvětlují ve většině případů tvorbu spisovatelů, které řadíme mezi velikány naší literatury, mezi nimiž jsou i Julius Zeyer, Jakub Deml, Zbyněk Hejda, Pavel Zajíček anebo Bohumil Hrabal, z francouzské literatury např. Henri Pourrat či Marie Noël. Svěží, čtenářsky přístupnou a formulačně přesnou knihu dokresluje řada neznámých či dosud vzácně publikovaných fotografií a několik překladů coby ukázek z díla.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+