Lidé

Zveřejněno dne 6. 5. 2020
Květnový Kult s Luďkem Sobotou
V době, kdy je všechno vzhůru nohama, zůstává jedna věc stálá – brněnský Kult! Z pochopitelných důvodů v něm tentokrát některé rubriky nenajdete, zato zde objevíte mnoho nového a netradičního.
Dozvíte se, jak se s náhlou stopkou pro kulturní akce vypořádali na brněnské radnici a co na to Hvězdárna a planetárium na Kraví hoře. Jak totiž říká její ředitel Jiří Dušek, "po každé noci zase přijde den". Proto jsme nelenili a nasbírali pro Vás tipy nejen na domácí kino, divadlo a poslech hudby, ale také nápady "outdoorové".

Proč si neudělat procházku parky a ulicemi a pořádně si je beze spěchu prohlédnout? Také o takových místech se v tomto čísle dočtete. Přestože jsou to mnohdy místa notoricky známá, věřte tomu, že v Kultu je objevíte ze zcela nové perspektivy. Nechybí samozřejmě ani tradiční rozhovory se zajímavými osobnostmi. Luďka Sobotu zná každý jako nenapravitelného komika, ale jen málokdo ví, že kromě hraní také celý život píše.

S knihami nepřímo souvisí také setkání s Vojtěchem Hanušem, předsedou Sdružení přátel Jaroslava Foglara. Hovořili jsme s ním o tom, jak lze v dnešní době vycházet z odkazu populárního skautského vedoucího a spisovatele. A jelikož kvůli cestovním omezením není možné zaletět si do Athén, skočte si aspoň do Atheny. Taverna Athena aneb řecké bistro nedaleko Lužánek poslouží, až vás bude honit mlsná.

Zkrátka zůstávejte s námi a nic zajímavého vám neuteče!

Aktuální květnové vydání magazínu KULT! si můžete stáhnout v PDF za drobný poplatek ZDE.

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lionel Duroy
Zima mužů
Volvox Globator
V dokumentárním románu francouzský spisovatel Lionel Duroy vypráví příběh svého alter ega, spisovatele Marka a jeho cesty do Srbska a do Republiky srbské v Bosně a Hercegovině. Snaží se pochopit, proč se dcera generála Mladiće, velitele srbských sil při obléhání Sarajeva, obviněného z genocidy, střelila do hlavy oblíbeným otcovým revolverem. V horách nad Sarajevem se setkává s neméně chladným přijetím a podezřívavostí, kontrastujícími se srdečnou a otevřenou povahou Srbů, jak ji popisují turistické bedekry. Popisuje setkání a rozhovory s muži, kteří měli něco společného s armádou generála Mladiće. Dnes se s tím snaží nějak žít. Bývalí důstojníci nepopírají, že se dopustili nejstrašnějších zločinů proti svým bývalým muslimským a chorvatským sousedům, ale věří, že jednali v sebeobraně. Aby se ospravedlnili, vyprávějí Marcovi příběh o jejich válce. Marc je nesoudí - poslouchá.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+