Time out

Zveřejněno dne 10. 5. 2020
mojenehoda.cz - vaše pomoc po dopravní nehodě
Na českých silnicích dochází denně k více než stovce dopravních nehod. Pro jejich účastníky se jedná o šokující situaci a velmi často nevědí, jak se při a po dopravní nehodě zachovat. Právě z tohoto důvodu vznikl projekt mojenehoda.cz, za nimž stojí brněnský advokát Mgr. Miroslav Ševečka. Podívejme se, jak tento projekt vznikl a co je jeho cílem.Proč jste se jako advokát zaměřil právě na pomoc účastníkům dopravních nehod?
Jako většina začínajících advokátů jsem začal vykonávat advokacii v oblastech občanského, obchodního a trestního práva. Konkurence v oboru je ale velká, a proto jsem se rozhodl, že se budu více specializovat. V průběhu praxe jsem se velmi často setkal s tím, že zejména poškození při dopravních nehodách nemají dostatek informací o svých právech nebo si neví rady s postupy pojišťoven. 

Co je tedy cílem projektu mojenehoda.cz?
Tento web má dva základní cíle. Tím prvním je poskytnout poškozeným, ale i viníkům možnost využít kvalifikovanou pomoc odborníků zejména z oblasti práva, dopravy či zdravotnictví při řešení následků dopravních nehod. Druhým cílem je vzdělávání účastníků silničního provozu prostřednictvím odborných článků, přednášek a školení.

Jsou služby prostřednictvím webu mojenehoda.cz placené?
Pokud se jedná o odborné články či obecné dotazy, tak jsou tyto informace zdarma. Pokud mají účastníci dopravních nehod i další osoby zájem o poskytnutí právních služeb advokáta nebo o přednášku na zvolené téma, tak se jedná zpravidla o placené služby. Viníkům se účtuje obvykle hodinová sazba, zatímco poškození většinou po celou dobu řešení případu nic neplatí a odměna se hradí až z vymoženého plnění. U přednášek a školení jsou ceny stanoveny individuálně.

Jak probíhá vzdělávací činnost?
Na stránky se průběžně přidávají aktuální články z různých oblastí dopravního práva. Přednášky a školení jsou určeny zejména pro budoucí řidiče – žáky středních škol či autoškol, ale také pro firemní klientelu nebo stávající řidiče, kteří se chtějí dozvědět, jak postupovat při dopravní nehodě, jak uplatnit své nároky, apod.

Je projekt zaměřen pouze pro řidiče z Brna a okolí?
Nikoliv. Řidiči se se svými dotazy hlásí z celé republiky. Při dodržení pravidel pro poskytování právních služeb online není advokát zpravidla územně omezen.

Co lze řidičům doporučit, pokud se stanou účastníkem dopravní nehody?
Zachovat chladnou hlavu, v případě potřeby zajistit lékařské ošetření, ve stanovených případech zavolat policii, pořídit detailní fotografie z místa nehody, požádat svědky o kontaktní údaje, nevypovídat pod tlakem a v šoku, poradit se s advokátem, apod.

Mgr. Miroslav Ševečka (*1985) ukončil v roce 2010 Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, od roku 2014 je samostatným advokátem. Ve volných chvílích se věnuje rybaření a hraje squash.

Redakce
Článek otištěn v Kult 05/20
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Petr Borkovec
Věci, které ztrácíme
Meandr
Ty jednou někde necháš vlastní hlavu! Minule klíče, včera šála – a teď sluchátka! Na co prosím tě myslíš?“ Leporelo o věcech, které často ztrácíme. Které zapomínáme ve vlaku, ve škole, na plotě, v obchodě nebo kdovíkde. O věcech, s nimiž se už neshledáme...
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+