Puls

Zveřejněno dne 23. 3. 2020
Husa šije
Sijemerousky.cz za pomoci Divadla Husa na provázku na brněnském Zelném trhu zajistili provizorní dílnu na šití roušek. Mimo jiné zde také sbíráme materiál na šití těchto ochranných prostředků. Potýkáme se však s velkým nedostatkem šňůrek!Jeden z hlavních výrobců, závod VTC, a.s. v Uničově je celý v karanténě, tudíž k nám šňůrky nemůže dopravit. Prosíme proto všechny, kdo by materiál mohli poskytnout, aby se nám ozvali.

Na e-mailové adrese sijemerousky@gmail.com sbíráme požadavky nemocnic, sociálních zařízení a dalších organizací, dobrovolníků atd., kteří roušky potřebují. 

Potřebujeme také dobrovolníky, kteří mohou šít roušky doma. Těmto dobrovolníkům jsme schopni doručit materiál na šití a následně u nich roušky vyzvednout. 

Všechny, kdo by chtěli šít roušky doma nebo přímo v Divadle Husa na provázku, prosíme, aby se registrovali na webových stránkách www.sijemerousky.cz. V Huse na provázku šijeme každý den v čase 8.00–20.00 ve čtyřech směnách po třech hodinách.

Od 17. března 2020 byla zřízena infolinka 542 123 425, která bude v provozu každý den čase 8.00–18.00.

Děkujeme všem, kteří pomáhají!

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karin Lednická
Šikmý kostel. Románová kronika ztraceného města, léta 1894–1921
Bílá vrána
Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+