Puls

Zveřejněno dne 26. 2. 2020
Dny dětské onkologie v Brně
Dny dětské onkologie jsou tradiční evropskou akcí. Stejně jako v ostatních městech po celém světě, i v Brně jsou hlavními cíli: včasná diagnostika, upozornění na problematiku nádorů dětského věku, jejich prevenci, možnosti vyléčení, kvalita dalšího života a v neposlední řadě i propojování vyléčených pacientů se zdravými.Letos se jeden z vrcholů koná na Hvězdárně a planetáriu Brno – v sobotu 29. února 2020. K tradici Mezinárodního dne dětské onkologie se letos již potřetí připojí i město Brno.

Informační kampaň bude probíhat od 27. do 29. února 2020 v centru Brna. V průběhu posledního únorového týden se po centru města budou pohybovat street workeři, kteří budou nabízet k prodeji zlaté stužky, zároveň budou poskytovat základní informace a rozdávat infoleták, kde budou uvedeny informace o problematice dětských onkologických onemocnění.

O projektu:


K tradici Mezinárodního dne dětské onkologie se letos již potřetí připojí i město Brno. Stejně jako v ostatních městech po celém světě, i ty brněnské mají za cíl přiblížit veřejnosti problematiku dětských onkologických onemocnění, vzdát hold všem bývalým i současným dětským pacientům a jejich rodinám a vzpomenout na ty, kteří onemocnění bohužel podlehli. Symbolem Dne dětské onkologie je zlatá stužka, jejíž zakoupením dětskou onkologii podpoříte. Výtěžek z veřejné sbírky poputuje Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek.

Více na: http://dnydetskeonkologie.cz/

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Karin Lednická
Šikmý kostel. Románová kronika ztraceného města, léta 1894–1921
Bílá vrána
Románová kronika ztraceného města. Podtitul knihy lapidárně shrnuje příběh o někdejší pastevecké vesnici, která vystavěla svůj rozkvět na těžbě uhlí, aby o století později zašla na úbytě - také kvůli těžbě uhlí. Dnes už z výstavních budov a vznosné katedrály nezbylo nic. Jen šikmý kostel, který strmě a varovně ční do pusté krajiny. Kniha začíná obrovským důlním neštěstím roku 1894, které drsně zasáhlo do života obyvatel celého kraje. Patří mezi ně i hrdinové této knihy, jejichž pohnuté osudy můžeme po následující čtvrtstoletí sledovat.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+