Time out

Zveřejněno dne 24. 2. 2020
Žabiny letos poprvé slaví!
Možná už jste o tom četli, možná jste o tom slyšeli. A možná jste u toho dokonce byli. Máme titul! Na konci ledna jsme v Kutné Hoře svedli dvě náročné, vyrovnané a dramatické bitvy ve Final Four Českého poháru a svými výkony jsme si nejprve v sobotním semifinále vysloužili postup do finále, když jsme 82:71 porazili městského rivala KP Brno, a pak i zlaté medaile, když jsme v infarktovém utkání se dvěma prodlouženími přetlačili 93:90 Sokol Hradec Králové.V obou utkáních byly papírovými favoritkami naše soupeřky, o to víc nás rekordní 17. trofej v této soutěži těší.

Druhý vrchol
První vrchol sezóny jsme tak zvládli nad očekávání a teď už vyhlížíme další dva, které se odehrají v březnu. 21. a 22. března 2020 sehrajeme další Final Four, tentokrát Evropské basketbalové ligy EWBL, a ve dnech, kdy pro vás píšeme tento článek, děláme všechno pro to, abychom dostali důvěru tento turnaj uspořádat u nás v Brně. Tak nám držte palce a sledujte naše webové stránky. Tam se dozvíte, jestli to klaplo. Loni jsme v této soutěži přivezli z Ruska čtvrté místo, na domácí palubovce by se nám o medaile jistě hrálo lépe! 

Kromě místa konání však také vyhlížíme naše potenciální soupeře, kteří o svou účast v turnaji zatím bojují ve čtvrtfinálových duelech. My jsme v tom našem hladce vyřadili SBŠ Ostrava a teď čekáme, které týmy z dvojic Tsmoki Minsk (BLR) vs. Nika Syktyvkar (RUS), Dynamo Novosibirsk (RUS) vs. Orange Lions (NED) a Rostov na Donu (RUS) vs. Piešťanské Čajky (SVK) budou mít více síly a štěstí.

Do třetice všeho… všech Final Four
Hned týden na to nás čeká poslední turnaj finálové čtyřky a pojedeme pravděpodobně do belgického Mechelenu, který je jedním z postupujících celků Středoevropské ligy CEWL. Tady budou kromě nás a pořadatelů o medaile bojovat ještě obhájkyně loňského zlata Piešťanské Čajky a německý BC Pharmaserv Marburg. Naše přání? Loňský bronz nás potěšil, letos ale pokukujeme ještě kousek výš!

Renomia ŽBL jede dál
A aby toho nebylo málo, čekají nás i utkání v rámci nadstavby Renomia Ženské basketbalové ligy, které na konci února skončila základní část, a my si budeme v náročných zápasech chtít co nejvíce vylepšit pozici pro vyřazovací souboje. Přece jen – obhajujeme stříbro!

Rozpis všech utkání, výsledkový servis i všechny novinky najdete na www.bkzabiny.cz.

Redakce
Článek otištěn v Kult 03/20
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ladislav Hoberlant
Můj deník citátů
powerprint
Kniha plná lásky, zklamání a pravdy. Kniha, kde jedna věta může změnit váš život. Jedna věta, která vás může inspirovat k překonání překážek. Jednou větou cituji a cituji svůj pocit. Přesně to je kniha Můj deník citátů. Není dne kdy by na světě nějaká láska nezačala, a nebo naopak neskončila. Forma sdílení pocitů je fenoménem dnešní doby. A já se rozhodl také sdílet.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+