MEDIA HILL

Zveřejněno dne 31. 1. 2020
Únorový Kult s Jiřím Václavkem
Do únorových dní vstupte s novým Kultem, kde se dočtete vše podstatné, co se bude v moravské metropoli dít.

V prvním únorovém týdnu se v Národním divadle Brno chystá premiéra nové autorské opery s názvem Monument, kde v hlavní roli vystoupí barytonista Svatopluk Sem. Právě jeho jsme měli tu čest vyzpovídat v jednom z rozhovorů. O své práci moderátora nám zase povyprávěl Jiří Václavek, jehož tvář pravidelně vídáte na televizní obrazovce již po dvě desítky let.

Odreagovat se můžete v Buranteatru, kde se v nové inscenaci Létající dítě kratochvilným způsobem urychlují částice, nebo se v Místodržitelském paláci zasněte o starých časech v čerstvě otevřené expozici Moravské galerie.

To jsou jen některé z mnoha kulturních tipů, jejichž pravidelnou porci v Kultu dostanete. Stačí jen zalistovat.


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Kolektiv autorů
Krvavý Bronx
Druhé město, Host
Populární čeští spisovatelé se inspirovali motivy z „černé kroniky“, a tak vznikla obsáhlá povídková antologie. Jejich texty se týkají a dotýkají brněnské čtvrti známé jako Bronx, což není její oficiální název: takhle se sociálně vyloučené lokalitě už dobrých třicet let říká. Všechny ty zprávy a zprávičky ovšem pocházejí z druhé poloviny 19. století – a jasně ukazují, že velký nepokoj a sociální drama nesla v sobě tahle městská část už v časech, kdy se jí ještě říkalo prostě Cejl. Irena Dousková, Kateřina Tučková, Ludvík Němec, Alena Mornštajnová, Bianca Bellová, Martin Reiner, Michal Konečný, Štěpán Kučera, Dora Kaprálová, Michal Sýkora, Petra Dvořáková, Jan Němec, Petr Stančík, Ondřej Hübl, Václav Kahuda či Petra Soukupová.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+