Time out

Zveřejněno dne 24. 1. 2020
Za krásami Íránu
Knihovna Jiřího Mahena vás ve čtvrtek 30. ledna 2020 zve na cestopisné povídání o Íránu. Na co všechno se v něm můžete těšit?

Vyprávění nás zavede přes vysoké hřebeny a údolní pouště v pohoří Elborz až na vrchol Damávandu (5610 m), nakoukneme do bláznivého provozu íránské metropole Teheránu, okouzlí nás pouštní oázy, solné jezero, tajuplné bazáry a především úžasná architektura Kashánu, Isfahánu či Yazdu.

Přednášející: Michael Pokorný - předseda Českého alpského klubu, dlouholetý ředitel outdoorových CK, cestovatel, průvodce.

Írán, Damávand
Knihovna Jiřího Mahena, Kobližná 4, Malý společenský sál, 5. NP
30. ledna 2020, 17.30
www.kjm.cz


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Pavel Gejdoš
Věže České republiky
Plot
Po publikaci Rozhledny, která zmapovala stavby postavené cíleně pro turisty za účelem výhledu, přichází kniha věnovaná věžím, tedy budovám, které vznikaly za jinými účely – jako okrasa, dominanta, průmyslová stavba, ukázka stavebního mistrovství či pragmaticky jako místo, odkud hlásný či ponocný z nadhledu hlídal město. Pavel Gejdoš, spoluzakladatel Klubu přátel rozhleden, pečlivě vybral 405 nejzajímavějších, nejkrásnějších a nejdostupnějších věží u nás. Jeho knihu můžete brát jako encyklopedický přehled, ale také jako vybídnutí k procházce historií či malebnou krajinou naší země.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+