Menu

Zveřejněno dne 9. 2. 2020
Kafe je odpověď
Udržitelnost je rozhodně stále více aktuálním a diskutovaným tématem – a v roce 2020 to, zdá se, nebude jinak. V době, kdy i v Brně sdílíme auta či kola (nebo dokonce koloběžky), proč by sdílený nemohl být i prostor jednoho podniku? Přes den kafe, večer bar. Jedná se o spojení, které není v Brně ničím novým. Zcela jedinečné však může být, pokud denní kavárnu a večerní bar provozují dva různí majitelé.Koncem roku 2019 zahájila svůj zkušební provoz nová kavárna v centru města, na oblíbeném Jakubském náměstí, s názvem Kafe je odpověď. Stala se součástí prostor odpoledního tapas baru La Vida Loca. Snídaňová kavárna, kde nechybí ani míchaná bio vajíčka, nabízí i obědové polévky, ale hlavně příjemné zázemí pro setkávání, práci či posezení s knihou.

Kávové milovníky jistě nadchne, že do Brna přináší na stálém mlýnku kávu z pražírny The Naughty Dog, patřící Petře Veselé, známé autorce Knihy o kávě. Kávu si zde můžete vychutnat na bázi espressa, ale i jako filtrovanou na batch brew nebo V60.

Kafe je odpověď, ať máte špatný den, nebo naopak plujete na obláčku radosti a euforie a chcete si tento okamžik vychutnat. Kafe je odpověď, když jste třeba zase o rok krásnější, ale i když máte potřebu zkrátka být v pohodě.

Kavárna má otevřeno od pondělí do pátku od 8.00 do 15.00, ale kdo ví, zda i zde nepodlehnou trendy víkendovým brunchům, kdy nemalá část Brna snídá tzv. venku, a to klidně až do oběda.

https://www.facebook.com/kafejeodpoved/
Jakubské nám. 4
po–pá 8–15

Kačka Eichi Bilíková
Článek otištěn v Kult 02/20
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Kolektiv autorů
Krvavý Bronx
Druhé město, Host
Populární čeští spisovatelé se inspirovali motivy z „černé kroniky“, a tak vznikla obsáhlá povídková antologie. Jejich texty se týkají a dotýkají brněnské čtvrti známé jako Bronx, což není její oficiální název: takhle se sociálně vyloučené lokalitě už dobrých třicet let říká. Všechny ty zprávy a zprávičky ovšem pocházejí z druhé poloviny 19. století – a jasně ukazují, že velký nepokoj a sociální drama nesla v sobě tahle městská část už v časech, kdy se jí ještě říkalo prostě Cejl. Irena Dousková, Kateřina Tučková, Ludvík Němec, Alena Mornštajnová, Bianca Bellová, Martin Reiner, Michal Konečný, Štěpán Kučera, Dora Kaprálová, Michal Sýkora, Petra Dvořáková, Jan Němec, Petr Stančík, Ondřej Hübl, Václav Kahuda či Petra Soukupová.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+