MEDIA HILL

Zveřejněno dne 8. 1. 2020
Lednový Kult. s Rudou Švaříčkem
Lednový Kult. k vám již tradičně přichází s námětem v podobě cestování, protože právě v tomto měsíci se koná již 23. ročník největšího cestovatelského veletrhu GO Kamera.

O tom, že letos jeho hlavním tématem budou Hanzelka a Zikmund, a mnohém dalším se dočtete v hlavním rozhovoru našeho časopisu, který jsme udělali s jednatelem CK Livingstone a hlavní duší festivalu, Rudolfem Švaříčkem.

U volání dálek zůstáváme i v recenzích. Ta filmová se věnuje snímku Amundsen o legendárním polárním badateli. Do Afriky se podíváme díky aktuální výstavě Moravského zemského muzea v Pavilonu Anthropos, zatímco recenze literární zamířila pro změnu do Spojených států amerických. Těžištěm jejího zájmu je nedávno vydaná publikace Havel v Americe, související s oslavami výročí 30 let od sametové revoluce.

A pokud byste chtěli kus světa vidět přímo v Brně, zajděte na výstaviště, kde můžete až do konce února obdivovat zlatý poklad Inků. Anebo si dálné kraje prostě jen v duchu představte a k tomu si v klidu a pohodlí domova otevřete Kult.


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+