Time out

Zveřejněno dne 10. 12. 2019
Na Lesné se opět můžete jít klouzat
Úsporné, jednoduše skladovatelné, s neomezenou bruslařskou sezónou a od letošního roku ještě rozlehlejší. Umělé Kluziště Lesná u Základní školy Milénova, které provozuje Středisko volného času Lužánky, se už potřetí otevřelo veřejnosti. K dispozici je nově větší bruslicí plocha, druhé kluziště určené pro začátečníky, nové pomůcky a širší nabídka v tamním bufetu.

Zimní radovánky jsou v Brně závislé na počasí. To však neplatí o Kluzišti Lesná, které je vyrobeno ze syntetického materiálu pocházejícího ze Švýcarska. "Skládá se z panelů o tloušťce dva centimetry, váží 35 kilo a má extrémně vysokou hustotu molekul. Velkou výhodou je nulová spotřeba elektrické energie a vody. Navíc při pádu méně studí a bolí," popsala vedoucí kluziště Eliška Masaříková.

Návštěvníci se mohou těšit na spoustu novinek. Rozšířila se nabídka pomůcek pro začátečníky, přibyla možnost broušení bruslí do druhého dne, nové hokejky, větší branky, a hlavně se zvětšila ledová plocha a vzniklo menší kluziště. "Nový plácek slouží jako hrací a zároveň edukační koutek pro malé začátečníky. Díky druhému kluzišti můžeme spojit pronájmy s bruslením pro veřejnost v průběhu týdne a poskytnout školám dvě bruslicí plochy," doplnila Masaříková. O zábavu pro děti se na akcích na kluzišti postará nový maskot Ledík.

Kluziště Lesná má kapacitu až sedmdesát bruslařů, nabízí možnost pronájmů, broušení a půjčování bruslí. Ve všední dny je otevřené vždy od 15.00 do 18.30 a o víkendu ve dvou blocích, od 10.00 do 11.30 a odpoledne od 13.00 do 18.30. Základní vstupné činí 60 korun, zlevněné pro děti, studenty a seniory na 40 korun. V provozu bude kluziště do půlky března příštího roku.


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Daňa Horáková
O Pavlovi
Torst
Vzpomínky české novinářky, prozaičky a kulturní organizátorky (mj. též ministryně kultury města Hamburk) Dani Horákové na léta strávená s jejím manželem, filmovým režisérem, scenáristou a prozaikem Pavlem Juráčkem. Autorčino vzdělání i spisovatelská a životní zkušenost jí umožnily napsat knihu, která je nejen detailním, intimním, místy humorným a v mnohém strhujícím psychologickým portrétem významné osobnosti české kultury, ale i svědectvím o širším okruhu mnoha Juráčkových a jejích přátel a známých z oblasti českého filmu, divadla, disentu a exilu (Václava Havla, Miloše Formana, Věry Chytilové, Jiřího Menzela, Rudolfa Slánského mladšího, Pavla Kohouta, Milana Machovce, Ludvíka Vaculíka, baronky Blanky Battagliové a mnoha dalších). Kniha není zdaleka jen vzpomínková, ale jde také o obecnou reflexi - lidské povahy, mezilidských vztahů, tlaku dějin na člověka a v posledu i lidského osudu a lidské odpovědnosti za vlastní život vůbec. A lásky, která ničí, ale je přesto životodárná.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+