Time out

Zveřejněno dne 10. 12. 2019
Na Lesné se opět můžete jít klouzat
Úsporné, jednoduše skladovatelné, s neomezenou bruslařskou sezónou a od letošního roku ještě rozlehlejší. Umělé Kluziště Lesná u Základní školy Milénova, které provozuje Středisko volného času Lužánky, se už potřetí otevřelo veřejnosti. K dispozici je nově větší bruslicí plocha, druhé kluziště určené pro začátečníky, nové pomůcky a širší nabídka v tamním bufetu.

Zimní radovánky jsou v Brně závislé na počasí. To však neplatí o Kluzišti Lesná, které je vyrobeno ze syntetického materiálu pocházejícího ze Švýcarska. "Skládá se z panelů o tloušťce dva centimetry, váží 35 kilo a má extrémně vysokou hustotu molekul. Velkou výhodou je nulová spotřeba elektrické energie a vody. Navíc při pádu méně studí a bolí," popsala vedoucí kluziště Eliška Masaříková.

Návštěvníci se mohou těšit na spoustu novinek. Rozšířila se nabídka pomůcek pro začátečníky, přibyla možnost broušení bruslí do druhého dne, nové hokejky, větší branky, a hlavně se zvětšila ledová plocha a vzniklo menší kluziště. "Nový plácek slouží jako hrací a zároveň edukační koutek pro malé začátečníky. Díky druhému kluzišti můžeme spojit pronájmy s bruslením pro veřejnost v průběhu týdne a poskytnout školám dvě bruslicí plochy," doplnila Masaříková. O zábavu pro děti se na akcích na kluzišti postará nový maskot Ledík.

Kluziště Lesná má kapacitu až sedmdesát bruslařů, nabízí možnost pronájmů, broušení a půjčování bruslí. Ve všední dny je otevřené vždy od 15.00 do 18.30 a o víkendu ve dvou blocích, od 10.00 do 11.30 a odpoledne od 13.00 do 18.30. Základní vstupné činí 60 korun, zlevněné pro děti, studenty a seniory na 40 korun. V provozu bude kluziště do půlky března příštího roku.


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Novinky:
Adam Hudek (ed.)
Čechoslovakismus
Nakladatelství Lidové noviny
Čechoslovakismus patří mezi nejspornější pojmy českých a slovenských dějin. Byl-li jedněmi vnímán jako snaha o prosazení české nadvlády na Slovensku, pro jiné představoval symbol zápasu o republiku a státně-politickou existenci v meziválečném období. Autoři a autorky knihy zbavují čechoslovakismus jeho emocionálních nánosů a pojímají jej jako důležitý koncept, jehož proměny a kulturně-politické souvislosti sledují od poloviny 19. století až po rozpad Československa v roce 1993. Publikace předních českých a slovenských historiků a historiček je určena nejen pro odborné publikum, ale i širší veřejnosti, zejména novinářům, učitelům či pracovníkům diplomatického sboru.
Partneři:
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+