Hudba

Zveřejněno dne 9. 12. 2019
Přijďte podpořit onkologické pacienty
Srdečně vás zveme na benefiční koncert, který se uskuteční v brněnské katedrále sv. Petra a Pavla v neděli 15. prosince 2019 od 19.00. Výtěžek z koncertu bude věnován Masarykovu onkologickému ústavu v Brně.


Jde o společný koncert hudebního tělesa Virtuosi Brunenses a Brněnského akademického sboru. Český operní orchestr Virtuosi Brunenses byl založen dirigentem a houslistou Karlem Mitasem, koncertním mistrem orchestru Janáčkovy opery v brněnské Národní opeře. V orchestru hrají členové orchestru Janáčkovy opery a Filharmonie Brno a další sólisté prvotřídních orchestrů České republiky. Brněnský akademický soubor je součástí brněnského kulturního dění od roku 1950.

Věnuje se interpretaci hudby a cappella a vokálně-instrumentální hudby se zaměřením na předromantická období a na hudbu dvacátého století. Na koncertu vystoupí také populární Hana Holišová, muzikálová herečka a zpěvačka se širokým uměleckým záběrem. V roce 2016 se zúčastnila první řady hudebně-zábavné show TV Nova Tvoje tvář má známý hlas, kterou nakonec vyhrála. Třikrát získala ocenění "nejoblíbenější herečka" v divácké anketě Křídla (Městské divadlo Brno). Za její zatím největší úspěch se dá ale považovat získání Ceny Thálie, které každoročně uděluje Herecké asociace. Tu získala v březnu 2013 za roli Papežky Jany v muzikálu Papežka, uváděném v Městském divadle Brno. Za zmínku stojí také její pěvecké účinkování s orchestry Cool Time Band, Jazz side Band (nyní B-side Band) a také s Orchestrem Gustava Broma. Od roku 2016 koncertuje s brněnským big bandem New Time Orchestra).

Společně představí díla skladatelů Wolfganga Amadea Mozarta a Johanna Sebastiana Bacha. K nezapomenutelné atmosféře přispěje svou přítomností také herec Jan Kačer.

Adventní Petrov je dalším počinem naší nové externí spolupracovnice - fundraiserky Mgr. Alice Tobiášové. Jak sama říká, spolupráce s MOÚ byla vždy jejím profesionálním snem.

Záštitu nad Adventním Petrovem převzal ředitel MOU prof. MUDr. Marek Svoboda, Ph.D., který uvedl: "Děkuji všem lidem, kteří si na tento koncert zakoupili vstupenky s vědomím, že tím současně přispívají na dobrou věc. Věřím, že se jim na oplátku dostane výjimečného kulturního zážitku."

Adventní Petrov
Katedrála sv. Petra a Pavla
15. prosince 2019 od 19.00
www.adventnipetrov.cz


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Novinky:
Adam Hudek (ed.)
Čechoslovakismus
Nakladatelství Lidové noviny
Čechoslovakismus patří mezi nejspornější pojmy českých a slovenských dějin. Byl-li jedněmi vnímán jako snaha o prosazení české nadvlády na Slovensku, pro jiné představoval symbol zápasu o republiku a státně-politickou existenci v meziválečném období. Autoři a autorky knihy zbavují čechoslovakismus jeho emocionálních nánosů a pojímají jej jako důležitý koncept, jehož proměny a kulturně-politické souvislosti sledují od poloviny 19. století až po rozpad Československa v roce 1993. Publikace předních českých a slovenských historiků a historiček je určena nejen pro odborné publikum, ale i širší veřejnosti, zejména novinářům, učitelům či pracovníkům diplomatického sboru.
Partneři:
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+