Time out

Zveřejněno dne 28. 11. 2019
Mik Miku Mik Miku Mikuláš
Přijďte společně s námi prožít krásnou atmosféru blížící se zimy a adventu. Užijte si tvořivý mikulášský víkend! Těšit se můžete na Mikuláše, anděla, originální exkurze do pekla a do výroby čajů. Rarášci ocení tvořivé dílničky pro děti a lahodné zimní dezerty. Zahřát se můžete voňavými kořeněnými čaji, punčem a svařákem. Vstup zdarma.Kompletní informace:
Předvánoční čas, advent, trvá čtyři týdny a je přípravou na Vánoce, kdy se podle křesťanského učení narodil Ježíš Kristus. U nás v Česku jsou Vánoce spojeny s tradicemi a symboly, jakými jsou kapr a kapří šupinky, vánočka, stromeček, jmelí, zpívání koled, krájení jablíčka, lodičky z ořechových skořápek a mnoho dalších. Přijďte společně s námi prožít krásnou atmosféru blížících se svátků!

I letos se Adventní mikulášský víkend ponese v duchu zero waste a každý, kdo si přinese svůj vlastní hrníček, dostane slevu na Sonnentor nápoj 5 Kč.

Program:
10.30–11.30 – Divadelní představení
Bajaja - Divadlo Martina Hrušky
Příběh prince Jaroslava, který se vydal do světa se svým koníkem.

11.30 – Mikulášská nadílka

13.00–13.20 – Dětské folklórní vystoupení
sobota: Dětský folklórní soubor Súček a Mašlička z Mutěnic
Zimní hry - básničky, tanečky a koledy se zimní tématikou
neděle: Folklórní kroužek Nechoránek z Prušánek
Půjdem spolu do Betléma – za Ježíškem se těší nejvíce děti, mají radost z jeho narození a nosí mu různé dary.

13.30 – Mikulášská nadílka

15.30–16:30 – Divadelní představení
Setkání před Betlémem – Divadlo Víti Marčíka  
Příběh vypráví lidový příběh o narození Ježíše.

16.30 – Mikulášská nadílka

Navštivte v tuto dobu i Templářské sklepy v pekelném provedení. Také zde si můžete vychutnat svařené víno s kořením Sonnentor. Na děti čeká spousta her.  

Na co se můžete ještě těšit?
Mikuláš, anděl a originální exkurze do pekla
Tvořivé dílničky pro děti
Adventní dezerty
Voňavé kořeněné čaje, punč, svařák
Adventní mini jarmark
Exkurze ve výrobě čajů
Bylinkový ráj – exkurze ve výrobě biočajů zdarma

Naši průvodci vás provedou provoněnými sklady i výrobními prostory, kde můžete zhlédnout zrození nálevového čajového sáčku od výkupu bylinek až po samotnou výrobu. V krátkém filmu se také seznámíte s naší prací i filozofií.

Voňavé zahřátí
Máte chuť na horký čaj s vůní vánočního koření? Nebo radši ochutnáte neodolatelný Jablečný kouzelný nealko punč? Nebude chybět ani svařené víno, ochucené Sonnentor kořením na svařák.

Něco malého na zub
Ochutnáte domácí obědové speciality.

Čajový salon s kavárnou Čas na čaj
Ochutnejte skvělou kávu připravenou rukama našich baristů v prostředí krásného Čajového salonu s kavárnou Čas na čaj. Ke kávě si můžete vychutnat sladké dezerty od místních cukrářek.

Pro děti mikulášský dárek
Pro každé dítě, které k nám dorazí – a my víme, že všechny jsou hodné – má Mikuláš se svými pomocníky anděly připravený balíček těch nejlepších Sonnentor pochoutek.

Tvořivé dílničky a výroba čaje s vlastní etiketou
Děti se mohou na chvíli proměnit v kreativního grafika a navrhnout i namalovat vlastní etiketu na čaj, který si odnesou domů. Také mohou nechat prostor své fantazii a vytvořit si Mikuláše, čerta nebo anděla z papíru nebo nazdobit perníček.

Originální exkurze do pekla
Kdo se bojí, nesmí do pekla! Ale nebojte! Naši čerti jsou hodní.

Vystoupení dětského folklorního souboru  
Zpívalo se odedávna a láska k písni kvete v dětech každým dnem.

Malý adventní jarmark
Vybrat si můžete z různých vánočních ozdob.

Adventní mikulášský víkend 
Bylinkový ráj SONNENTOR, Čejkovice
sobota 7. prosince 2019 10.00–17.00
neděle 8. prosince 2019 10.00–17.00
www.sonnentor.com/cs-cz/navstivte-nas/akce/adventni-mikulassky-vikend

Redakce
Článek otištěn v Kult 12/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lionel Duroy
Zima mužů
Volvox Globator
V dokumentárním románu francouzský spisovatel Lionel Duroy vypráví příběh svého alter ega, spisovatele Marka a jeho cesty do Srbska a do Republiky srbské v Bosně a Hercegovině. Snaží se pochopit, proč se dcera generála Mladiće, velitele srbských sil při obléhání Sarajeva, obviněného z genocidy, střelila do hlavy oblíbeným otcovým revolverem. V horách nad Sarajevem se setkává s neméně chladným přijetím a podezřívavostí, kontrastujícími se srdečnou a otevřenou povahou Srbů, jak ji popisují turistické bedekry. Popisuje setkání a rozhovory s muži, kteří měli něco společného s armádou generála Mladiće. Dnes se s tím snaží nějak žít. Bývalí důstojníci nepopírají, že se dopustili nejstrašnějších zločinů proti svým bývalým muslimským a chorvatským sousedům, ale věří, že jednali v sebeobraně. Aby se ospravedlnili, vyprávějí Marcovi příběh o jejich válce. Marc je nesoudí - poslouchá.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+