Time out

Zveřejněno dne 24. 11. 2019
Světla se rozzáří již v pátek
K adventním trhům na brněnských náměstích patří také jako jejich symbol košatý jehličnatý strom. K oficiálnímu rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody dojde již v pátek 29. listopadu 2019 v 17.00!Na co se můžete těšit?

Rozsvícení vánočního stromu proběhne 29. listopadu 2019 v 17.00 na náměstí Svobody za přítomnosti čelních představitelů města Brna a Biskupství brněnského.

Nicméně program je pro vás připraven už od 16.00 a těšit se můžete na Ondřeje Rumla, sbor Kantiléna, videomapping a další.

Sláva vánočního stromu na náměstí Svobody překračuje hranice města. Brno bylo totiž vůbec prvním městem v tehdejším Československu, a pravděpodobně i ve střední Evropě, na jehož náměstí se vánoční strom objevil.

Za touto tradicí stojí novinář Rudolf Těsnohlídek, který díky smutnému příběhu v lese odloženého batolete přišel s nápadem jak pomáhat opuštěným dětem a uspořádal pod rozsvíceným stromem charitativní sbírku. A od této doby vánoční strom na náměstí Svobody stává. Letos je to již 95 let.

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Novinky:
Adam Hudek (ed.)
Čechoslovakismus
Nakladatelství Lidové noviny
Čechoslovakismus patří mezi nejspornější pojmy českých a slovenských dějin. Byl-li jedněmi vnímán jako snaha o prosazení české nadvlády na Slovensku, pro jiné představoval symbol zápasu o republiku a státně-politickou existenci v meziválečném období. Autoři a autorky knihy zbavují čechoslovakismus jeho emocionálních nánosů a pojímají jej jako důležitý koncept, jehož proměny a kulturně-politické souvislosti sledují od poloviny 19. století až po rozpad Československa v roce 1993. Publikace předních českých a slovenských historiků a historiček je určena nejen pro odborné publikum, ale i širší veřejnosti, zejména novinářům, učitelům či pracovníkům diplomatického sboru.
Partneři:
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+