Time out

Zveřejněno dne 24. 11. 2019
Světla se rozzáří již v pátek
K adventním trhům na brněnských náměstích patří také jako jejich symbol košatý jehličnatý strom. K oficiálnímu rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody dojde již v pátek 29. listopadu 2019 v 17.00!Na co se můžete těšit?

Rozsvícení vánočního stromu proběhne 29. listopadu 2019 v 17.00 na náměstí Svobody za přítomnosti čelních představitelů města Brna a Biskupství brněnského.

Nicméně program je pro vás připraven už od 16.00 a těšit se můžete na Ondřeje Rumla, sbor Kantiléna, videomapping a další.

Sláva vánočního stromu na náměstí Svobody překračuje hranice města. Brno bylo totiž vůbec prvním městem v tehdejším Československu, a pravděpodobně i ve střední Evropě, na jehož náměstí se vánoční strom objevil.

Za touto tradicí stojí novinář Rudolf Těsnohlídek, který díky smutnému příběhu v lese odloženého batolete přišel s nápadem jak pomáhat opuštěným dětem a uspořádal pod rozsvíceným stromem charitativní sbírku. A od této doby vánoční strom na náměstí Svobody stává. Letos je to již 95 let.

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Halina Pawlowská
Takhle jsem si to teda nepředstavovala
Motto
Humorné povídky o tom, že rodina a láska vám nedají pokoj ani ve stáří. Pro všechny optimisty, kteří se aspoň jednou stěhovali, aspoň jednou rekonstruovali, stavěli, neustále něco opravovali, milovali a trápili se. A pro všechny, kteří se pořád smějí, i když si to teda představovali úplně jinak.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+