Time out

Zveřejněno dne 24. 11. 2019
Světla se rozzáří již v pátek
K adventním trhům na brněnských náměstích patří také jako jejich symbol košatý jehličnatý strom. K oficiálnímu rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody dojde již v pátek 29. listopadu 2019 v 17.00!Na co se můžete těšit?

Rozsvícení vánočního stromu proběhne 29. listopadu 2019 v 17.00 na náměstí Svobody za přítomnosti čelních představitelů města Brna a Biskupství brněnského.

Nicméně program je pro vás připraven už od 16.00 a těšit se můžete na Ondřeje Rumla, sbor Kantiléna, videomapping a další.

Sláva vánočního stromu na náměstí Svobody překračuje hranice města. Brno bylo totiž vůbec prvním městem v tehdejším Československu, a pravděpodobně i ve střední Evropě, na jehož náměstí se vánoční strom objevil.

Za touto tradicí stojí novinář Rudolf Těsnohlídek, který díky smutnému příběhu v lese odloženého batolete přišel s nápadem jak pomáhat opuštěným dětem a uspořádal pod rozsvíceným stromem charitativní sbírku. A od této doby vánoční strom na náměstí Svobody stává. Letos je to již 95 let.

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lionel Duroy
Zima mužů
Volvox Globator
V dokumentárním románu francouzský spisovatel Lionel Duroy vypráví příběh svého alter ega, spisovatele Marka a jeho cesty do Srbska a do Republiky srbské v Bosně a Hercegovině. Snaží se pochopit, proč se dcera generála Mladiće, velitele srbských sil při obléhání Sarajeva, obviněného z genocidy, střelila do hlavy oblíbeným otcovým revolverem. V horách nad Sarajevem se setkává s neméně chladným přijetím a podezřívavostí, kontrastujícími se srdečnou a otevřenou povahou Srbů, jak ji popisují turistické bedekry. Popisuje setkání a rozhovory s muži, kteří měli něco společného s armádou generála Mladiće. Dnes se s tím snaží nějak žít. Bývalí důstojníci nepopírají, že se dopustili nejstrašnějších zločinů proti svým bývalým muslimským a chorvatským sousedům, ale věří, že jednali v sebeobraně. Aby se ospravedlnili, vyprávějí Marcovi příběh o jejich válce. Marc je nesoudí - poslouchá.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+