Time out

Zveřejněno dne 7. 12. 2019
PŘEDSTAVUJEME: Šáruš History Fashion
Toužíte-li se na chvíli přenést do minulosti, můžete například zhlédnout historický film. Anebo na to jít originálněji: obléct si dobové šaty, učesat se, načančat a takto v gala vyrazit třeba na zámek. Vizážistka a návrhářka Šárka Tóthová dokáže zajistit toto vše a k tomu i památku v podobě krásných fotografií."Historický kostým" je poměrně široký pojem, pod kterým si lze představit leccos. Co konkrétně nabízíte? Jsou ty Vaše zaměřené na určité období?
Mé historické "kostýmy" jsou spíše dobové oděvy, které do velké míry odpovídají střihům z 18. století. Samozřejmě jsou vytvořeny výhradně pro focení, a proto jsou také přizpůsobeny "rychlejšímu" obléknutí. Ale stylem oblékání si nezadají s autenticitou v období rokoka.

Kolik máte typů šatů a velikostí? Kdo je zhotovuje?

Největší výběr mám samozřejmě pro ženy a zde dominují dva typy šatů: Robe a l'anglaise (anglické šaty) a Robe a la française (francouzské šaty). Liší se zadní částí šatů, spodní krinolínou a způsobem šněrování. Moje garderoba se rychle rozrůstá, a tak už mám opravdu velký výběr velikostí, od XS až po XXL. Pro pány mám typické kabátce, kalhoty po kolena, vesty, klobouky atd. Všechny oděvy, které nabízím k focení, navrhuji a šiji já sama, je to můj velký koníček a vášeň.

K historickému kostýmu je jistě zapotřebí i vhodný účes či další doplňky, jak to řešíte?

Když jsem s šitím oděvů začala, bylo mi hned od začátku jasné, že bez vhodného účesu, líčení a šperků to nepůjde. Nebylo by to ono a celkový dojem by nepůsobil autenticky, ale právě spíše "karnevalově". A tak jsem pátrala, abych se vše naučila, co nejvěrněji to jde. Opět s přihlédnutím k moderní době, takže například při tvorbě účesů a make-upu vynechávám olovnatý pudr, který se právě v 18. století hojně používal. Samozřejmě i ostatní doplňky, jako jsou boty, šperky, klobouky a mnoho dalšího, dokreslují celkový vzhled a jsou nezbytnou součástí.

Předpokládám, že zájem o Vaše služby mají hlavně ženy, fotíte ale také muže, případně děti?

Ano, opravdu nejvíce fotím ženy, které si samozřejmě chtějí vyzkoušet být princeznou, přičemž na věku opravdu nezáleží. Ale v poslední době také páry, které touží po nevšedním zážitku. Protože pohled, jak se váš protějšek promění v někoho úplně jiného a z jiného času, je opravdu velice zajímavý a zábavný.

V jakém prostředí se focení odehrává? Jsou na výběr různé varianty?

Většinou je to v přírodě, zámeckém parku nebo přímo na zámku. Nejčastěji spolupracuji se zámky Valtice a Úsobí. Ty jsem si velice oblíbila, zde se také sama velice ráda procházím, nejčastěji ve společnosti svých dam a svého "prince", všichni oděni v patřičných robách, pro potěchu naši i kolemjdoucích. Prostě pohádkový život.

Mají zájemci možnost si vedle pózování také prostě užít čas v pěkném prostředí a krásných šatech? Jde zkrátka i o samotný zážitek?
Pokud čas dovolí, připravím pro klienty například dobový piknik, kde je čas posedět a rozjímat. Většina zákazníků ale chce co nejvíce fotek, aby měli památku. A tak se snažím vyhovět, jak to jen jde.

Používáte při zhotovování snímků i nějaké "vylepšovací techniky"?

U fotek tohoto stylu se více než na klasickou retuš zaměřuji spíše na celkový dojem z fotky. Provádím retuš moderních prvků, jako jsou třeba lampy, odpadkové koše, dopravní značky nebo přihlížející obecenstvo z 21. století (smích).

Šáruš History Fashion. Galerii šatů, přehled možných variant focení a cen stejně jako formulář k rezervaci naleznete na www.facebook.com/sarus.history.fashion.

Eva Svobodová
Článek otištěn v Kult 12/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Bogdan Trojak
Safíroví ledňáčci a Glutaman
Baobab
Partu Safírových ledňáčků tvoří Vojta Kolanda s jedním okem zeleným a druhým modrým, zavalitý vynálezce Denis Ovesný a neuvěřitelně mrštný Loan Bach. Všichni z Rohanska, přístavní čtvrti s velkou tržnicí plnou tajemných vůní a obchodníků, na něž začíná tlačit rozpínající se obchod, který vlastní neproniknutelný a zlověstný G. Ti tři se náhodou zmocní tajného deníku kapitána jedné zvláštní říční lodi. Spolu s malou Justýnkou a jejím bratrem Kajetánem se vydají po stopě podivných a ne zrovna etických objevů jistého šíleného vědce. Čeká je pátrání se spoustou překvapení, objev podivných stvoření, let rotundou, ale také souboje s trojkou drsných záškodníků a nakonec i střetnutí s tajemným… s kým vlastně?
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+