Time out

Zveřejněno dne 2. 12. 2019
Klára Křivánková
Je vnučkou basketbalové legendy Jana Bobrovského, odchovankyní brněnských Žabin a teď i jejich kapitánkou. Klára Křivánková se v rozhovoru nejen o basketbalu přiznala, že je velkou milovnicí zdravého jídla, ale když se naskytne příležitost využít akci "all you can eat" v sushi restauraci, je bezkonkurenční rekordmankou v počtu zkonzumovaných pokrmů. V létě byla nejvytíženější hráčkou českého basketbalového týmu na univerziádě v Itálii, hned poté naskočila do letní klubové přípravy. Teď má za sebou více než dva měsíce plného zápřahu v nejvyšší české lize a dvou mezinárodních soutěžích.Kláro, jak se cítíš po fyzické stránce?
Léto bylo náročné a v přípravě toho tuto sezónu proběhlo trochu více. Kromě dvoufázových tréninků jsme hrály i devět přípravných zápasů. Teď už za sebou máme úspěšný turnaj Evropské ligy EWBL, vstup do Středoevropské ligy CEWL a začíná se nám dařit i v české Renomia ŽBL. Musím říct, že únava je cítit. Se stoupající aktivitou se ale zvyšuje i dávka regenerace. Momentálně máme od klubu mnoho prostředků pro regeneraci, chodíme do wellness, do kryokomory, a hlavně se o nás stará fyzioterapeut Aleš Pospíšil.

Wellness a kryokomora, to jsou dvě úplně rozdílné věci. Která z nich více vyhovuje tobě?
Já nemám moc ráda zimu, takže do mrazu v kryokomoře se mi nikdy moc nechce. Ale prostě pravda, že je to hodně rychlá forma regenerace a člověk je tam jen chvilku, takže to za to rozhodně stojí. Ale raději se prohřeju v sauně nebo zajdu na masáž.

Co doplňky stravy? Ordinuješ si nějaké?
Sem tam si dám vitamín B nebo C, ale v pravidelnosti dost váznu. Asi jediný doplněk, který beru pravidelně, je kolagen na klouby.

Když už jsme u té zátěže, které v rámci tréninku máte opravdu hodně, pracuješ na sobě i mimo tréninky?
Když mám čas, tak chodím střílet na koš, protože procento střelby bych potřebovala zlepšit, a občas zajdu do posilovny. Každé ráno cvičím jógu na protažení, tu mám moc ráda.

A když máš nějaké delší volno?
S přítelem jsme hodně aktivní, takže i dovolenou trávíme aktivně. Oba ale víme, jak důležité je úplně vypnout, takže je to asi tak půl na půl. Na volnu mám nejraději to, že můžu trávit čas s rodinou a přítelem, přes sezónu na sebe moc času nemáme. 

Neměla jsi někdy ambice jít hrát do zahraničí, případně vyzkoušet jiný klub v Česku?
Ambice by i byly, ale vždy jsem se držela zpět už kvůli tomu, že tu mám rodinu, přítele a v neposlední řadě stále studuju. A v Žabinách jsem prozatím spokojená.

A co se týká výhledu do budoucna? Až jednou skončíš hráčskou kariéru?
Musím popravdě říct, že to ještě přesně vymyšlené nemám. Asi bych ráda zůstala v basketbalovém prostředí. Bavila by mě práce u mládeže, případně kdyby byla možnost, ráda bych se věnovala i svému oboru, který studuji, což je aplikovaná kineziologie, taktéž v basketbalovém prostředí. Ještě nějaký ten čas bych chtěla aktivně hrát a po kariéře bych ráda založila rodinu.

S Klárou a jejím týmem BK Žabiny Brno se můžete v prosinci potkat v hale na Rosničce na dvojutkání proti SBŠ Ostrava, a to v sobotu 14. prosince v 17.00 v rámci Renomia ŽBL a v neděli 15. prosince ve 12.00 ve Středoevropské lize CEWL.

Redakce
Článek otištěn v Kult 12/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lionel Duroy
Zima mužů
Volvox Globator
V dokumentárním románu francouzský spisovatel Lionel Duroy vypráví příběh svého alter ega, spisovatele Marka a jeho cesty do Srbska a do Republiky srbské v Bosně a Hercegovině. Snaží se pochopit, proč se dcera generála Mladiće, velitele srbských sil při obléhání Sarajeva, obviněného z genocidy, střelila do hlavy oblíbeným otcovým revolverem. V horách nad Sarajevem se setkává s neméně chladným přijetím a podezřívavostí, kontrastujícími se srdečnou a otevřenou povahou Srbů, jak ji popisují turistické bedekry. Popisuje setkání a rozhovory s muži, kteří měli něco společného s armádou generála Mladiće. Dnes se s tím snaží nějak žít. Bývalí důstojníci nepopírají, že se dopustili nejstrašnějších zločinů proti svým bývalým muslimským a chorvatským sousedům, ale věří, že jednali v sebeobraně. Aby se ospravedlnili, vyprávějí Marcovi příběh o jejich válce. Marc je nesoudí - poslouchá.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+