Time out

Zveřejněno dne 2. 12. 2019
Klára Křivánková
Je vnučkou basketbalové legendy Jana Bobrovského, odchovankyní brněnských Žabin a teď i jejich kapitánkou. Klára Křivánková se v rozhovoru nejen o basketbalu přiznala, že je velkou milovnicí zdravého jídla, ale když se naskytne příležitost využít akci "all you can eat" v sushi restauraci, je bezkonkurenční rekordmankou v počtu zkonzumovaných pokrmů. V létě byla nejvytíženější hráčkou českého basketbalového týmu na univerziádě v Itálii, hned poté naskočila do letní klubové přípravy. Teď má za sebou více než dva měsíce plného zápřahu v nejvyšší české lize a dvou mezinárodních soutěžích.Kláro, jak se cítíš po fyzické stránce?
Léto bylo náročné a v přípravě toho tuto sezónu proběhlo trochu více. Kromě dvoufázových tréninků jsme hrály i devět přípravných zápasů. Teď už za sebou máme úspěšný turnaj Evropské ligy EWBL, vstup do Středoevropské ligy CEWL a začíná se nám dařit i v české Renomia ŽBL. Musím říct, že únava je cítit. Se stoupající aktivitou se ale zvyšuje i dávka regenerace. Momentálně máme od klubu mnoho prostředků pro regeneraci, chodíme do wellness, do kryokomory, a hlavně se o nás stará fyzioterapeut Aleš Pospíšil.

Wellness a kryokomora, to jsou dvě úplně rozdílné věci. Která z nich více vyhovuje tobě?
Já nemám moc ráda zimu, takže do mrazu v kryokomoře se mi nikdy moc nechce. Ale prostě pravda, že je to hodně rychlá forma regenerace a člověk je tam jen chvilku, takže to za to rozhodně stojí. Ale raději se prohřeju v sauně nebo zajdu na masáž.

Co doplňky stravy? Ordinuješ si nějaké?
Sem tam si dám vitamín B nebo C, ale v pravidelnosti dost váznu. Asi jediný doplněk, který beru pravidelně, je kolagen na klouby.

Když už jsme u té zátěže, které v rámci tréninku máte opravdu hodně, pracuješ na sobě i mimo tréninky?
Když mám čas, tak chodím střílet na koš, protože procento střelby bych potřebovala zlepšit, a občas zajdu do posilovny. Každé ráno cvičím jógu na protažení, tu mám moc ráda.

A když máš nějaké delší volno?
S přítelem jsme hodně aktivní, takže i dovolenou trávíme aktivně. Oba ale víme, jak důležité je úplně vypnout, takže je to asi tak půl na půl. Na volnu mám nejraději to, že můžu trávit čas s rodinou a přítelem, přes sezónu na sebe moc času nemáme. 

Neměla jsi někdy ambice jít hrát do zahraničí, případně vyzkoušet jiný klub v Česku?
Ambice by i byly, ale vždy jsem se držela zpět už kvůli tomu, že tu mám rodinu, přítele a v neposlední řadě stále studuju. A v Žabinách jsem prozatím spokojená.

A co se týká výhledu do budoucna? Až jednou skončíš hráčskou kariéru?
Musím popravdě říct, že to ještě přesně vymyšlené nemám. Asi bych ráda zůstala v basketbalovém prostředí. Bavila by mě práce u mládeže, případně kdyby byla možnost, ráda bych se věnovala i svému oboru, který studuji, což je aplikovaná kineziologie, taktéž v basketbalovém prostředí. Ještě nějaký ten čas bych chtěla aktivně hrát a po kariéře bych ráda založila rodinu.

S Klárou a jejím týmem BK Žabiny Brno se můžete v prosinci potkat v hale na Rosničce na dvojutkání proti SBŠ Ostrava, a to v sobotu 14. prosince v 17.00 v rámci Renomia ŽBL a v neděli 15. prosince ve 12.00 ve Středoevropské lize CEWL.

Redakce
Článek otištěn v Kult 12/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Novinky:
René Nekuda
Kreativní zápisník
Nakladatelství U veverky
Jestliže připustíte myšlenku, že kreativita je něco jako myšlenkový sval, který se dá cvičit, pak jste právě objevili skvělého trenéra! Tento zápisník je velice zábavný společník, jenž umí hravou formou rozvíjet kreativitu, uchovávat nejlepší nápady, rozšiřovat slovní zásobu, odkrývat hluboká tajemství a bojovat s tzv. tvůrčím blokem. Kreativní zápisník je šest let praxe českého lektora tvůrčího psaní Reného Nekudy vměstnaných do více než stovky netradičních a bohatě ilustrovaných cvičení, kde jediným správným řešením jste vy sami.
Partneři:
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+