Time out

Zveřejněno dne 10. 11. 2019
Žabiny začaly Evropskou ligu vítězně
Začátkem října hostily basketbalistky BK Žabiny Brno první ze tří dílčích turnajů Evropské ženské basketbalové ligy EWBL, ve kterém doma na Rosničce přivítaly celky ze Slovenska a Ruska. Ve všech třech utkáních si dokázaly se soupeřkami poradit a vyskočily tak na průběžné první místo osmičlenné tabulky základní skupiny A.V prvním utkání svedly hráčky Žabin doslova boj s ruským druholigovým týmem BC Nika Syktyvkar a ve druhém poločase slovy trenéra Viktora Pruši "umlátily výhru" 78:71, a to i díky famózním 23 bodům americké rozehrávačky Janee Thompson.

Druhé utkání proti Dynamu Moskva, tentokrát superligovému ruskému týmu, vedenému rodinou Ovečkinových, mělo jasnější průběh a Brňanky ho vyhrály 81:60 i zásluhou kapitánky týmu a vnučky legendy (nejen) žabovřeského basketbalu Jana Bobrovského Kláry Křivánkové, která iniciovala trhák ve skóre a jako jedna z pětice hráček se dostala na dvouciferný bodový zápis.
Třetí utkání proti slovenským Piešťanským Čajkám bylo poznamenáno zdravotními výpadky na straně soupeře, Čajky nastoupily pouze v sedmi hráčkách, během utkání o jednu další vinou zranění přišly, a když se dvě vyfaulovaly, Piešťany dohrávaly ve čtyřech. Zápas tak Žabiny získaly jednoznačně 71:37.

Tato evropská soutěž bude pro Žabiny pokračovat na přelomu listopadu a prosince druhým turnajem, který se odehraje právě v Piešťanech. Tam čekají na Brňanky soupeřky z maďarského PINKK Pécsi 424 a běloruského Horizontu Minsk.

EWBL však není jedinou evropskou soutěží, kterou Žabiny v říjnu zahájily. Na konci měsíce doma v rámci Středoevropského poháru CEWL hostily silného rumunského soupeře CSM Satu Mare. A právě na tuto mezinárodní soutěž, pořádanou Českou basketbalovou federací, míří další jejich pozvánka. Ve středu 27. listopadu 2019 přijedou na Rosničku Belgičanky ze Spirou Ladies Charleroi. Utkání začíná v 18.00, vstupné je 50 Kč, pro děti zdarma.

Redakce
Článek otištěn v Kult 11/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Daňa Horáková
O Pavlovi
Torst
Vzpomínky české novinářky, prozaičky a kulturní organizátorky (mj. též ministryně kultury města Hamburk) Dani Horákové na léta strávená s jejím manželem, filmovým režisérem, scenáristou a prozaikem Pavlem Juráčkem. Autorčino vzdělání i spisovatelská a životní zkušenost jí umožnily napsat knihu, která je nejen detailním, intimním, místy humorným a v mnohém strhujícím psychologickým portrétem významné osobnosti české kultury, ale i svědectvím o širším okruhu mnoha Juráčkových a jejích přátel a známých z oblasti českého filmu, divadla, disentu a exilu (Václava Havla, Miloše Formana, Věry Chytilové, Jiřího Menzela, Rudolfa Slánského mladšího, Pavla Kohouta, Milana Machovce, Ludvíka Vaculíka, baronky Blanky Battagliové a mnoha dalších). Kniha není zdaleka jen vzpomínková, ale jde také o obecnou reflexi - lidské povahy, mezilidských vztahů, tlaku dějin na člověka a v posledu i lidského osudu a lidské odpovědnosti za vlastní život vůbec. A lásky, která ničí, ale je přesto životodárná.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+