Time out

Zveřejněno dne 10. 11. 2019
Žabiny začaly Evropskou ligu vítězně
Začátkem října hostily basketbalistky BK Žabiny Brno první ze tří dílčích turnajů Evropské ženské basketbalové ligy EWBL, ve kterém doma na Rosničce přivítaly celky ze Slovenska a Ruska. Ve všech třech utkáních si dokázaly se soupeřkami poradit a vyskočily tak na průběžné první místo osmičlenné tabulky základní skupiny A.V prvním utkání svedly hráčky Žabin doslova boj s ruským druholigovým týmem BC Nika Syktyvkar a ve druhém poločase slovy trenéra Viktora Pruši "umlátily výhru" 78:71, a to i díky famózním 23 bodům americké rozehrávačky Janee Thompson.

Druhé utkání proti Dynamu Moskva, tentokrát superligovému ruskému týmu, vedenému rodinou Ovečkinových, mělo jasnější průběh a Brňanky ho vyhrály 81:60 i zásluhou kapitánky týmu a vnučky legendy (nejen) žabovřeského basketbalu Jana Bobrovského Kláry Křivánkové, která iniciovala trhák ve skóre a jako jedna z pětice hráček se dostala na dvouciferný bodový zápis.
Třetí utkání proti slovenským Piešťanským Čajkám bylo poznamenáno zdravotními výpadky na straně soupeře, Čajky nastoupily pouze v sedmi hráčkách, během utkání o jednu další vinou zranění přišly, a když se dvě vyfaulovaly, Piešťany dohrávaly ve čtyřech. Zápas tak Žabiny získaly jednoznačně 71:37.

Tato evropská soutěž bude pro Žabiny pokračovat na přelomu listopadu a prosince druhým turnajem, který se odehraje právě v Piešťanech. Tam čekají na Brňanky soupeřky z maďarského PINKK Pécsi 424 a běloruského Horizontu Minsk.

EWBL však není jedinou evropskou soutěží, kterou Žabiny v říjnu zahájily. Na konci měsíce doma v rámci Středoevropského poháru CEWL hostily silného rumunského soupeře CSM Satu Mare. A právě na tuto mezinárodní soutěž, pořádanou Českou basketbalovou federací, míří další jejich pozvánka. Ve středu 27. listopadu 2019 přijedou na Rosničku Belgičanky ze Spirou Ladies Charleroi. Utkání začíná v 18.00, vstupné je 50 Kč, pro děti zdarma.

Redakce
Článek otištěn v Kult 11/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Novinky:
Adam Hudek (ed.)
Čechoslovakismus
Nakladatelství Lidové noviny
Čechoslovakismus patří mezi nejspornější pojmy českých a slovenských dějin. Byl-li jedněmi vnímán jako snaha o prosazení české nadvlády na Slovensku, pro jiné představoval symbol zápasu o republiku a státně-politickou existenci v meziválečném období. Autoři a autorky knihy zbavují čechoslovakismus jeho emocionálních nánosů a pojímají jej jako důležitý koncept, jehož proměny a kulturně-politické souvislosti sledují od poloviny 19. století až po rozpad Československa v roce 1993. Publikace předních českých a slovenských historiků a historiček je určena nejen pro odborné publikum, ale i širší veřejnosti, zejména novinářům, učitelům či pracovníkům diplomatického sboru.
Partneři:
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+