Time out

Zveřejněno dne 7. 10. 2019
Festival kutilů zavítá poprvé do Brna
Do Brna poprvé míří festival Maker Faire, jehož druhý ročník v Praze nedávno přilákal 10 000 návštěvníků od technologických nadšenců, přes řemeslníky a výtvarníky, až po rodiny s dětmi. Festival kutilů 21. století zavítá do pavilonu A na brněnském výstavišti o víkendu 19. a 20. října 2019.Maker Faire je největší světová přehlídka inovací, kreativity a důmyslnosti pro celou rodinu. Je to setkání tvořivých a zvídavých lidí, které baví zkoušet nové věci a neformálně sdílet poznatky a zkušenosti v přátelském prostředí. "Maker je inovátor, vynálezce, kutil, designér i nadšenec. Každý, kdo se nespokojuje s dostupnými věcmi, vytváří si nové, ale zároveň si je nenechává pro sebe – sdílí je s ostatními," říká programový ředitel festivalu Tomáš Mejzlík.

Návštěvníci si vyzkouší například tvorbu animovaného filmu, vyrobí peněženku ze starých audiokazet, pásky z cyklopneumatik, bloky z disket nebo si něco ušijí z reklamních bannerů. Chybět nebudou ani čím dál populárnější výtvory z 3D tiskáren. Pořadatelé slibují i atraktivní chemické pokusy a na domácí půdě se představí také brněnský FabLab – otevřená dílna a její speciálně upravený návěs, vybavený laserovou řezačkou, 3D tiskárnami, robotickým ramenem a dalšími pro mnohé futuristickými přístroji. Že novodobé kutilství není jen o technologiích, zase potvrdí originální dýmky a další výrobky ze dřeva. Tím ale výčet atrakcí festivalu nekončí.

Aktuální seznam aktivit a další informace o festivalu můžete sledovat na webu brno.makerfaire.com, a pokud rádi kutíte, můžete se zde i zaregistrovat a své výtvory na festivalu předvést.

Makre Faire 2019
BVV
19. a 20. října 2019
www.brno.makerfaire.com

Redakce
Článek otištěn v Kult 10/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Novinky:
Carlos Ruiz Zafón
Labyrint duchů
Kalibr
Uhrančivá agentka Alicia Grisová je španělskou tajnou službou pověřena vyšetřováním mimořádně citlivého a přísně utajovaného případu – záhadného zmizení španělského ministra kultury. Jediným vodítkem se zdá být vzácná kniha od Victora Mataixe, autora, který byl během druhé světové války – stejně jako David Martin a další spisovatelé – vězněn v nechvalně proslulém žaláři v Castelle de Montjuic, jehož byl Valls v té době ředitelem. Pátrání po stopách těchto autorů Aliciu zavede do magické Barcelony, kde se seznamuje s Juanem Semperem, který znal její rodiče, o něž Alicia v mládí přišla a s jejichž ztrátou se dodnes nedokáže úplně vyrovnat. Čím více se blíží nalezení Vallse, tím blíže je také odhalení jednoho z největších skandálů španělské historie, který zasahuje nejen do nejvyšších kruhů barcelonské smetánky napojené na čelní představitele Frankova režimu, ale týká se překvapivě i jí samotné… Dlouho očekávaným románem Labyrint duchů se uzavírá volná tetralogie Pohřebiště zapomenutých knih, která se stala doslova kultem.
Partneři:
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+