Time out

Zveřejněno dne 3. 10. 2019
Žabiny mají novou posilu
137 odehraných utkání, 876 bodů, 617 doskoků a druhý nejlepší průměr v historii Indiana University. To jsou dosavadní osobní statistiky americké basketbalistky Kym Royster, která v nadcházející sezoně bude pod koši úřadovat v dresu brněnských Žabin. S basketbalem začínala jako osmiletá – chtěla se vyrovnat své starší sestře - a zůstala u něj dodnes.Kromě házení na bezedné koše se věnovala také volejbalu, softbalu a – podržte se – hře na violoncello. Tím vším chce inspirovat lidi okolo sebe, především pak děti, kterým nejen že zasvětila svá studia, ale chce se jim věnovat i po skončení kariéry jako dětská psycholožka. Teď je však v Brně, poznává odlišnou kulturu a seznamuje se s týmem.

Jaké jsou tvoje stále čerstvé dojmy z nového prostředí?
Z města mám zatím dobrý dojem: milí lidé, líbí se mi, jak se umíte pozdravit, popovídat a ne jen tak okolo sebe projít. Ale hlavně jsem okouzlená z toho, jak mě přijali lidé v klubu a holky v týmu.

A co říkáš na jazyk? Láká tě naučit se česky?
Je to velmi těžké. Zachytila jsem pár slovíček, a když je zaslechnu, tak se zaraduji. Zbytek si musím jen domyslet. Když vidím v naší skupině, kde spolu komunikujeme, zprávy, tak mě ty znaky (háčky, čárky) dost odrazují.

Přicházíš do nového prostředí. Vnímáš nějaké rozdíly v tréninku či ve hře?
Styl tréninků je dost podobný tomu, na co jsem zvyklá – trenér od nás chce třeba rychlou hru. To je přesně to, co se vyžadovalo i doma. A rozdíl? Tady se hraje víc fyzicky, z toho mám radost.

Jsme si jistí, že Kym zapadne do naší klubové filozofie #jdemservat a že její fyzicky náročné souboje pod košem přinesou v zápasech potřebné body. A vy? Přijďte se podívat osobně!Redakce
Článek otištěn v Kult 10/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Novinky:
René Nekuda
Kreativní zápisník
Nakladatelství U veverky
Jestliže připustíte myšlenku, že kreativita je něco jako myšlenkový sval, který se dá cvičit, pak jste právě objevili skvělého trenéra! Tento zápisník je velice zábavný společník, jenž umí hravou formou rozvíjet kreativitu, uchovávat nejlepší nápady, rozšiřovat slovní zásobu, odkrývat hluboká tajemství a bojovat s tzv. tvůrčím blokem. Kreativní zápisník je šest let praxe českého lektora tvůrčího psaní Reného Nekudy vměstnaných do více než stovky netradičních a bohatě ilustrovaných cvičení, kde jediným správným řešením jste vy sami.
Partneři:
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+