Time out

Zveřejněno dne 3. 10. 2019
Žabiny mají novou posilu
137 odehraných utkání, 876 bodů, 617 doskoků a druhý nejlepší průměr v historii Indiana University. To jsou dosavadní osobní statistiky americké basketbalistky Kym Royster, která v nadcházející sezoně bude pod koši úřadovat v dresu brněnských Žabin. S basketbalem začínala jako osmiletá – chtěla se vyrovnat své starší sestře - a zůstala u něj dodnes.Kromě házení na bezedné koše se věnovala také volejbalu, softbalu a – podržte se – hře na violoncello. Tím vším chce inspirovat lidi okolo sebe, především pak děti, kterým nejen že zasvětila svá studia, ale chce se jim věnovat i po skončení kariéry jako dětská psycholožka. Teď je však v Brně, poznává odlišnou kulturu a seznamuje se s týmem.

Jaké jsou tvoje stále čerstvé dojmy z nového prostředí?
Z města mám zatím dobrý dojem: milí lidé, líbí se mi, jak se umíte pozdravit, popovídat a ne jen tak okolo sebe projít. Ale hlavně jsem okouzlená z toho, jak mě přijali lidé v klubu a holky v týmu.

A co říkáš na jazyk? Láká tě naučit se česky?
Je to velmi těžké. Zachytila jsem pár slovíček, a když je zaslechnu, tak se zaraduji. Zbytek si musím jen domyslet. Když vidím v naší skupině, kde spolu komunikujeme, zprávy, tak mě ty znaky (háčky, čárky) dost odrazují.

Přicházíš do nového prostředí. Vnímáš nějaké rozdíly v tréninku či ve hře?
Styl tréninků je dost podobný tomu, na co jsem zvyklá – trenér od nás chce třeba rychlou hru. To je přesně to, co se vyžadovalo i doma. A rozdíl? Tady se hraje víc fyzicky, z toho mám radost.

Jsme si jistí, že Kym zapadne do naší klubové filozofie #jdemservat a že její fyzicky náročné souboje pod košem přinesou v zápasech potřebné body. A vy? Přijďte se podívat osobně!Redakce
Článek otištěn v Kult 10/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lenka Horňáková-Civade, Anne Delaflotte Mehdevi
Praha-Paříž, do vlastních rukou
Argo
Lenka žije ve Francii a Anne v Čechách. Lenka je Češka a Anne Francouzka. Ačkoliv by se zdálo, že si tyto dvě evropské kultury musí být blízké a život v jedné či druhé zemi dost podobný, každodenní potýkání se s realitou svědčí o naprostém opaku. Překvapení, pobavení i naštvání jsou málem na denním pořádku, rozdílné vnímání toho, co je nebo není správné, co je nebo není normální a co je nebo není přijatelné, může život pořádně zamotat. Přítelkyně, která prožívá více méně to samé, ale v „mé“ vlasti, je tedy ta pravá osoba, která může leccos vysvětlit, ale hlavně všechno pochopit. S notnou dávkou humoru a za pomoci kamarádčiných dopisů se s novým domovem lze sžít mnohem snáz.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+