MEDIA HILL

Zveřejněno dne 1. 10. 2019
Týden kávy: #kavaspojuje nově po celý rok
Když se v roce 2011 do Brna poprvé sjeli kávoví nadšenci zblízka i zdaleka, nikdo nemohl tušit, jak moc se nejstarší český kávový festival rozroste. Z události, které se účastnily především brněnské podniky, se stal kávový svátek spojující kavárny a pražírny po celé republice. Jde vůbec program takového množství podniků zhustit do jednoho týdne?Kávové pokušení je tu každý den v roce
Ne každý má chuť běhat celý týden z jedné kavárny do druhé a přednášky mohou být navíc vyčerpávající i kvůli šálku kávy v ruce. Od letoška tedy budou české kavárny a pražírny zvát k oslavám kávy po celý rok. Abyste nebyli o nic ochuzeni, stačí sledovat web festivalu www.tydenkavy.cz a jeho sociální sítě. Ty shromažďují akce zapojených kaváren a dočtete se tu i mnoho novinek a zajímavostí z kávového světa. "O to nám vlastně jde, aby káva lidi spojovala. Aby se ji lidé naučili využívat nejen jako "nakopávák", ale aby se i prostřednictvím našeho festivalu pozastavili v uspěchané době a kávu uměli využít i pro chvíle klidu a pohody," říká koordinátor festivalu Lubomír Černý.

A tohle už jste ochutnali?
Kromě kávových událostí však Týden kávy přináší i mapu kaváren a pražíren, zapojených do festivalu. Aby milovníci kávy měli jistotu, že dostanou kvalitní servis, má každá kavárna a pražírna nově svůj medailonek, doplněný hodnocením z Googlu, Facebooku a TripAdvisoru. Novinkou je také přímé propojení kaváren a pražíren. Milovníci kávy, kteří mají zálusk na šálek ze své oblíbené pražírny, tak snadno zjistí, ve které kavárně je aktuálně na mlýnku.

kávy Týden
Článek otištěn v Kult 10/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lenka Horňáková-Civade, Anne Delaflotte Mehdevi
Praha-Paříž, do vlastních rukou
Argo
Lenka žije ve Francii a Anne v Čechách. Lenka je Češka a Anne Francouzka. Ačkoliv by se zdálo, že si tyto dvě evropské kultury musí být blízké a život v jedné či druhé zemi dost podobný, každodenní potýkání se s realitou svědčí o naprostém opaku. Překvapení, pobavení i naštvání jsou málem na denním pořádku, rozdílné vnímání toho, co je nebo není správné, co je nebo není normální a co je nebo není přijatelné, může život pořádně zamotat. Přítelkyně, která prožívá více méně to samé, ale v „mé“ vlasti, je tedy ta pravá osoba, která může leccos vysvětlit, ale hlavně všechno pochopit. S notnou dávkou humoru a za pomoci kamarádčiných dopisů se s novým domovem lze sžít mnohem snáz.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+