MEDIA HILL

Zveřejněno dne 1. 10. 2019
Týden kávy: #kavaspojuje nově po celý rok
Když se v roce 2011 do Brna poprvé sjeli kávoví nadšenci zblízka i zdaleka, nikdo nemohl tušit, jak moc se nejstarší český kávový festival rozroste. Z události, které se účastnily především brněnské podniky, se stal kávový svátek spojující kavárny a pražírny po celé republice. Jde vůbec program takového množství podniků zhustit do jednoho týdne?Kávové pokušení je tu každý den v roce
Ne každý má chuť běhat celý týden z jedné kavárny do druhé a přednášky mohou být navíc vyčerpávající i kvůli šálku kávy v ruce. Od letoška tedy budou české kavárny a pražírny zvát k oslavám kávy po celý rok. Abyste nebyli o nic ochuzeni, stačí sledovat web festivalu www.tydenkavy.cz a jeho sociální sítě. Ty shromažďují akce zapojených kaváren a dočtete se tu i mnoho novinek a zajímavostí z kávového světa. "O to nám vlastně jde, aby káva lidi spojovala. Aby se ji lidé naučili využívat nejen jako "nakopávák", ale aby se i prostřednictvím našeho festivalu pozastavili v uspěchané době a kávu uměli využít i pro chvíle klidu a pohody," říká koordinátor festivalu Lubomír Černý.

A tohle už jste ochutnali?
Kromě kávových událostí však Týden kávy přináší i mapu kaváren a pražíren, zapojených do festivalu. Aby milovníci kávy měli jistotu, že dostanou kvalitní servis, má každá kavárna a pražírna nově svůj medailonek, doplněný hodnocením z Googlu, Facebooku a TripAdvisoru. Novinkou je také přímé propojení kaváren a pražíren. Milovníci kávy, kteří mají zálusk na šálek ze své oblíbené pražírny, tak snadno zjistí, ve které kavárně je aktuálně na mlýnku.

kávy Týden
Článek otištěn v Kult 10/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Novinky:
Carlos Ruiz Zafón
Labyrint duchů
Kalibr
Uhrančivá agentka Alicia Grisová je španělskou tajnou službou pověřena vyšetřováním mimořádně citlivého a přísně utajovaného případu – záhadného zmizení španělského ministra kultury. Jediným vodítkem se zdá být vzácná kniha od Victora Mataixe, autora, který byl během druhé světové války – stejně jako David Martin a další spisovatelé – vězněn v nechvalně proslulém žaláři v Castelle de Montjuic, jehož byl Valls v té době ředitelem. Pátrání po stopách těchto autorů Aliciu zavede do magické Barcelony, kde se seznamuje s Juanem Semperem, který znal její rodiče, o něž Alicia v mládí přišla a s jejichž ztrátou se dodnes nedokáže úplně vyrovnat. Čím více se blíží nalezení Vallse, tím blíže je také odhalení jednoho z největších skandálů španělské historie, který zasahuje nejen do nejvyšších kruhů barcelonské smetánky napojené na čelní představitele Frankova režimu, ale týká se překvapivě i jí samotné… Dlouho očekávaným románem Labyrint duchů se uzavírá volná tetralogie Pohřebiště zapomenutých knih, která se stala doslova kultem.
Partneři:
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+