Time out

Zveřejněno dne 25. 8. 2019
Noc v Jurkovičově vile
Není sice zvykem navštěvovat památky v čas, kdy slunce zajde za obzor, jenže hrady, zámky, kostely a vily s narůstajícím šerem získávají punc magické atmosféry. Jurkovičova vila opředená tmou je toho důkazem. Během Hradozámecké noci v sobotu 31. srpna 2019 vás čeká nejen netradiční otevírací doba, ale také speciální program pro dospělé i děti.


Znáte slovenský lidový příběh Bača a šiarkan? V roce 2010 byla na Jurkovičovu vilu umístěna mozaika malíře Josefa Bolfa, jejíž téma - Bača a drak - se shoduje s námětem původní mozaiky z roku 1906 od tehdejšího tvůrce Adolfa Kašpara.

19.00 Slavnostní odhalení mozaiky
Bolfova mozaika dostala letos novou podobu a vy si ji můžete prohlédnout na Hradozámecké noci od 19.00 za účasti Josefa Bolfa a kurátora Rostislava Koryčánka.
Příběhem o drakovi bude inspirován i speciální "tetovací salon" pro děti i dospělé, který najdete od 18.00 do 21.00 v zahradě vily.
V 18.00, 18.30, 20.00, 20.30, 21.00 a 21.30 se můžete zúčastnit komentovaných prohlídek vily a prohlédnout si při tom i aktuální výstavu, která prezentuje tvarově čisté a minimalistické práce designérky Evy Eisler a sochaře Petera Demeka.

Na komentované prohlídky ve vile je omezená kapacita, doporučujeme lístky zakoupit přes server GoOut na http://bit.ly/hradozameckaJV

Vstupné činí 50 Kč.

Těšíme se na vás!


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Volker Kutscher
Lunapark
MOBA
Berlín 1934: Pod železničním mostem je nalezen mrtvý příslušník SA. Na zdi nad ním se skví komunistické heslo. Tajná státní policie vychází z politicky motivované vraždy, ale komisař Gereon Rath se rozhodně vést vyšetřování jiným směrem. Když je nalezen další ubitý příslušník SA, vypadá to podle všeho na čin sériového vraha. Během vyšetřování začíná být politická situace stále výbušnější a tlak na komisaře roste: SA se zmocní jeho ženy a on sám dostává jednoznačnou objednávku vraždy.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+