Time out

Zveřejněno dne 17. 8. 2019
Zajímavosti a historie Nového Lískovce
Turistické informační centrum Brno pořádá i v srpnu pěší komentované procházky jednotlivými městskými částmi. V neděli 25. srpna 2019 je na řadě Nový Lískovec.


Prozkoumáme členitý terén s pěknými výhledy na Brno, seznámíme se s prací stavitele Františka Uherky, podíváme se na první zdejší dům (z roku 1894) i na bývalé dělnické domky, které na popud Josefa Hybeše projektoval Dušan Jurkovič.

Připomeneme si též osud výtvarnice Oldřišky Keithové a uvidíme i jedno z míst, kde se podle románu Simony Monyové natáčel v roce 2013 film Sebemilenec. V případě příznivého počasí zajdeme na závěr vycházky do rekonstruovaného lesoparku, původně vybudovaného pro místní ozdravovnu.

Trasa prohlídky:
•    Pomník Rudé armády na křižovatce ulic Pisárecká, Lesní, Rybnická
•    Dům Oldřišky Keithové, Zavřená 10
•    Bývalé stolařství Šilhavých, Rybnická 31
•    Jurkovičovy domy neboli Hybešova kolonie, Kluchova 19
•    První dům v Novém Lískovci, Kluchova 55, před domem studna se zvoničkou
•    Škola Zoubkova 20, dnes Bezpečnostně právní akademie
•    Sokolovna Rybnická 20, dnes Okruh pub
•    Rodinná vila Fr. Uherky, Raisova 19

Vycházka Novým Lískovcem
25. srpna v 14.00 
Průvodkyně: Bohuše Červená
Sraz: zastávka trolejbusu č. 25 a 26 Lesní


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Brian W. Kernighan
Jak porozumět digitálnímu světu. Vše, co potřebujeme vědět o internetu, bezpečnosti a soukromí
Argo, Dokořán
Počítače jsou všude a nejsou to jen nám důvěrně známé notebooky, tablety nebo chytré telefony. Většina je pro nás neviditelná – ovládají například domácí spotřebiče, automobily, lékařské přístroje, dopravní nebo třeba zbraňové systémy. Miliony počítačů denně tiše shromažďují, sdílejí a někdy nechávají unikat obrovská množství dat týkajících se našich osob. Vlády a firmy prostřednictvím počítačů monitorují stále více z toho, co děláme. Sociální sítě a zadavatelé reklam o nás vědí mnohem více, než by nám bylo milé, a využívají přitom informací, které jim sami předáváme. Chápeme skutečně moc počítačů v našem světě? Kanadský programátor a informatik Brian Kernighan nám touto knihou předkládá základní poznatky o tom, jak funguje počítačový hardware, software a sítě, a seznamuje nás s riziky, které počítače představují pro naše soukromí a bezpečnost.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+