Divadla

Zveřejněno dne 25. 7. 2019
Slovenský a anglický Shakespeare v Brně
Letní Shakespearovské slavnosti se letos konají v termínu 25. června až 6. září 2019 v Praze, Brně, Ostravě i Bratislavě. Brněnští diváci se mohou aktuálně pod Špilberkem těšit na dvě premiéry – Komédia omylov a Othello. Na obě tyto představení platí navíc akce 1+1 vstupenka zdarma!Komédiu omylov si přiváží režisér Roman Polák, který do hlavní role obsazuje v Brně známého Jána Jackuliaka, který v minulosti působil v Městském divadle Brno. Shakespeare se ve hře nebojí překračovat hranice žánrů. Děj je o dvou sourozeneckých dvojicích, identických dvojčatech, a nabídne plno zvratů. Rovněž se hra dotýká témat jako vztah muže a ženy a významu lásky a úcty. V dalších rolích se představí Juraj Hrčka, Alena Pajtinková nebo Pavla Vitázková.

Othello nabídne divadelní zážitek všem, kteří preferují představení v angličtině. Prague Shakespeare Company nastudovalo Shakespearův trumf o zákoutí sexuality, smyslné touhy a žárlivost. Přijďte se pokochat kostýmy v jakobínském stylu s moderními scénickými prvky, které dodávají známému příběhu svěžest a modernost. Hraje se 8. srpna 2019 v angličtině s českými titulky. V hlavních rolích se představí Nari Blair-Mangat, Guy Roberts nebo Jessica Boone.

Komédia omylov 26. a 27. července 2019:
https://brno.shakespeare.cz/cz/komedia-omylov-william-shakespeare/68/

Othello 8. srpna 2019:
https://brno.shakespeare.cz/2019/cz/othello-william-shakespeare/74/ 

Klára Tesařová
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lenka Horňáková-Civade, Anne Delaflotte Mehdevi
Praha-Paříž, do vlastních rukou
Argo
Lenka žije ve Francii a Anne v Čechách. Lenka je Češka a Anne Francouzka. Ačkoliv by se zdálo, že si tyto dvě evropské kultury musí být blízké a život v jedné či druhé zemi dost podobný, každodenní potýkání se s realitou svědčí o naprostém opaku. Překvapení, pobavení i naštvání jsou málem na denním pořádku, rozdílné vnímání toho, co je nebo není správné, co je nebo není normální a co je nebo není přijatelné, může život pořádně zamotat. Přítelkyně, která prožívá více méně to samé, ale v „mé“ vlasti, je tedy ta pravá osoba, která může leccos vysvětlit, ale hlavně všechno pochopit. S notnou dávkou humoru a za pomoci kamarádčiných dopisů se s novým domovem lze sžít mnohem snáz.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+