Time out

Zveřejněno dne 24. 7. 2019
Riviéru uprostřed léta obohatí sportovní park
Nejen na vodní hrátky a slunění láká brněnské koupaliště Riviéra. Na přelomu července a srpna se areál na více než týden promění v rozsáhlý sportovní park, který dětem i jejich rodičům umožní nahlédnout do tajů mnoha rozličných disciplín. Pod odborným vedením si návštěvníci koupaliště zdarma vyzkoušejí různé sporty, utkají se v beachvolejbalovém turnaji či se seznámí s brněnskými oddíly."Jedná se o přidanou hodnotu ke vstupnému na Riviéru. Rodiče tak s dětmi nemusejí strávit celý den jen ve vodě nebo na dece, mohou si vyzkoušet různé sporty a třeba najdou takový, u kterého by rádi zůstali i do budoucna," nastiňuje Štěpán Vrubl, který má Sportovní park Riviéra, organizovaný společností STAREZ - SPORT, a. s., na starosti.

Sportovní park na Riviéře poprvé vznikl vloni v létě a vzbudil mimořádný ohlas. "Měli jsme trochu obavu, zda lidem nebude vadit, že ubude místo k ležení. Bylo to ale právě naopak. Děti nadšeně obcházely stanoviště a společně s nimi se ke sportování nechali strhnout i dospělí. Všem se akce líbila, proto jsme se v ní rozhodli pokračovat," doplňuje Štěpána Vrubla Martin Mikš, ředitel společnosti STAREZ - SPORT, a. s.

Letos provoz sportovního parku potrvá od soboty 27. července do neděle 4. srpna. Připraveno bude na 16 sportovišť, rozesetých po celém areálu koupaliště. Nabídnou tradiční hry jako basketbal, stolní tenis, plážový fotbal nebo florbal, méně obvyklá odvětví jako baseball, judo nebo plážovou házenou, ale i outdoorové aktivity, reprezentované například lezeckou stěnou.

Pro děti bude navíc připravena karta sportovce, se kterou budou obcházet jednotlivá stanoviště. Ti, kteří jich absolvují alespoň deset, obdrží dárek. "U každého sportovního stanoviště bude připraven vyškolený člověk, jenž daný sport představí a dohlédne na to, aby si děti - ale nejen ony - počínaly správně," dodává k organizaci Vrubl.

Stejně jako v minulém roce se do sportovního parku zapojí i některé z brněnských klubů, například Draci Brno, HC Kometa, BK Žabiny Brno či Sokol 1. Uskuteční se autogramiáda hokejové Komety, připraveno bude basketbalové okno s Žabinami, prezentovat se budou rovněž baseballoví Draci. Podrobné informace naleznete na webu www.rivierapark.cz.

Zpestřením programu bude beachvolejbalový turnaj pro amatérské hráče, který se uskuteční v pátek 2. srpna od 14.00. Prezentace začne zhruba o hodinu dříve a zapojit se může jakýkoliv příchozí, tedy i smíšený pár. Stejně jako v případě všech sportovišť postačí k účasti platná vstupenka na Riviéru.

Sportovní park bude ve všedních dnech otevřen od 11.00 do 19.00, o víkendech od 10.00 do 20.00. Doprovázet ho budou i další zábavné a oddechové aktivity, například mistrovství Brna v jízdě na tobogánu, vystoupení na pódiu, lekce jógy nebo masáže.

Přehled sportovních disciplín:

- gymnastika pro nejmenší
- basketbal
- beach volejbal
- ping-pong
- beach fotbal
- florbal
- beach badminton
- lezení po laně
- lezecká stěna
- lukostřelba
- beach házená
- rugby
- hokej
- sokol
- baseball
- discgolf course

Foto: Starez-sport

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jan Hocek
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku
Universum
100 nejhezčích výletů po Čechách a Slovensku, za všech ročních období, pěšky, na kole i dalšími způsoby. Načerpejte inspiraci z tras navržených zkušeným cestovatelem. Popisy trasy jsou doplněny o mapy, tipy na zajímavosti po cestě a v neposlední řadě o nádherné fotografie
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+