Výstavy

Zveřejněno dne 23. 6. 2019
Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného
Bohumil Konečný, přezdívaný Bimba, je výjimečný a znovu objevovaný malíř a ilustrátor 2. poloviny 20. století, mistr dynamických dobrodružných ilustrací a kreseb a maleb krásných žen. Je znám jako ilustrátor knih Jaroslava Foglara a Otakara Batličky, ale i autor řady reklamních plakátů. Ve 40. letech žil ve Zlíně a vytvořil zde řadu plakátů pro firmu Baťa. Výstava přináší jak jeho dobrodružné obálky, tak svůdné pin-up girls. 

V neděli 30. června v 10.30 a ve středu 31. července v 17.00 proběhnou komentované prohlídka výstavy s kurátorem Janem Hosnedlem. Dílo Bohumila Konečného je na Moravě vystaveno v tomto rozsahu poprvé.

Ženy a dobrodružství Bohumila Konečného
Zlínský zámek
23. května – 31. července 2019
www.bimba.cz
 


Redakce
Článek otištěn v Kult 07/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jiří Fuchs
V myšlenkovém světě Tomáše Halíka. Od modernismu k neomarxismu
Academia Bohemica
Od sametové revoluce je Tomáš Halík stálicí naší veřejné scény. Muž mnoha profesí a zájmů, plodný autor; téměř barokně-renesanční osobnost. Pro mnohé autorita ve věcech křesťanského života. Donedávna měl obdiv široké veřejnosti. Dnes se, aspoň u nás karta trochu obrací. Tato kniha chce ukázat, že přitom nemusí jít jen o hru osudu a vrtkavost lidské přízně. Odhaluje, že stupňující se radikalita Halíkova politického aktivismu i jeho experimenty v životě víry vyplývají z myšlenkového rámce, v němž Halík nahlíží svět. Předložený text tedy nabízí čtenáři jasnější představu o tom, jak silně se filosofické přesvědčení promítá do praktických oblastí života.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+