Filmy

Zveřejněno dne 27. 6. 2019
Karlovarský festival zve na pestrou paletu filmů
54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se letos koná od 28. června do 6. července 2019. Vybírat můžete z dvou stovek filmů, které se představí v soutěžních sekcích, ale také programu mimo soutěž.Slavnostní zahájení, které je již několik let spojené s koncertem pro širokou veřejnost, odstartuje v rytmu legendárních The Beatles. V podání Českého národního symfonického orchestru a sólistů zazní v pátek 28. června 2019 před hotelem Thermal nezapomenutelné hity liverpoolské kapely. A pokud byste přece jen "Brouků" neměli dost, můžete se vydat třeba na projekci nového hudebního filmu Yesterday.

Letos si připomeneme i 30. výročí sametové revoluce. V přehlídce Bez cenzury najdete sedm českých filmů, které vznikly počátkem 90.let. Jako třeba Kouř Tomáše Vorla, jehož představení doprovodí i taneční show bratrů Cabanů.

Ve světové premiéře se v Karlových Varech představí celovečerní hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška Staříci. Ve svérázné road-movie excelují Jiří Schmitzer a Ladislav Mrkvička.
Vůbec poprvé bude v Česku uveden dokument Heleny Třeštíkové a Jakuba Hejny Forman vs. Forman. Olga Sommerová nabídne ve světové premiéře portrét další klíčové osobnosti tuzemské kultury ve snímku Jiří Suchý – Lehce s životem se prát.

V exkluzivní předpremiéře představí Ivan Zachariáš první dvě epizody ze šestidílného špionážního dramatu Bez vědomí. Uskuteční se i světová premiéra celovečerního debutu Martina Krejčího Podivuhodná dobrodružství Paula Harkera v jedné z klíčových rolí s Johnem Turturrem.

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019
Karlovy Vary
28. června – 6. července 2019
www.kviff.com

Redakce
Článek otištěn v Kult 07/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Stefan Zweig
Svět včerejška
Paměti světoznámého rakouského autora jsou jednou z jeho nejlepších a nejdůležitějších knih, ale i jedním z pramenů pro pochopení novodobé evropské kultury. V knize jsou zachyceny formou očitého svědectví všechny nejdůležitější události novodobé evropské historie, atmosféra jejích měst a setkání s desítkami nejvýznamnějších evropských osobností.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+