Hudba

Zveřejněno dne 30. 7. 2019
Festival Petra Dvorského vstupuje do třetí dekády
V rámci 21. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského se v období od 3. do 17. srpna 2019 v Jaroměřicích nad Rokytnou, Dalešicích, Dukovanech, Třebíči a Valči uskuteční celkem deset koncertů se širokým programovým záběrem – od folkloru, českých písní i francouzských šansonů přes spojení klasiky a popu po operní gala doplněné baletem. Po třech tenorech loňského zahajovacího koncertu na něm letos představíme ryze ženský element - dvě sopranistky, Emilii Diakopoulou a Saru Cortolezzis. Závěrečný koncert s účastí sopranistky Olgy Tolkmit a barytonisty Alexeje Isajeva se letos bude poprvé konat po patronací Nadace J. Obrazcové.

V jeho druhé části doplní zpěv klasický balet. V programu festivalu ani letos nechybí spojení pop-music a symfonického orchestru, tentokrát na koncertech Ewy Farne a The Backwards (Beatles Revival). V programu lze dále nalézt Mladou dudáckou kapelu ze Strakonic, písně Chantal Poullain i Karla Plíhala a koncert sakrální hudby s Vaňhalovým Stabat Mater.

Novinkou programu je slovní úvod každého z koncertů prostřednictvím moderátora a také spojení slova a hudby ve večeru "Piš mi. Tvoje Alma." o neteři Gustava Mahlera Almě Rosé. Festival se také bude systematicky – letos prvním večerem v pětiletém cyklu - věnovat tvorbě a odkazu Františka Antonína Míči a jeho vrstevníků.

Vstupenky jsou k dostání od 10. června 2019 v obvyklých předprodejích. Kompletní program festivalu a další informace naleznete na www.arskoncert.cz/mhfpd/cz/.

Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského 2019
Jaroměřice nad Rokytnou, Dalešice, Dukovany, Třebíč, Valeč 
3. – 17. srpna 2019 
www.arskoncert.cz/mhfpd/

Redakce
Článek otištěn v Menu 01/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lenka Horňáková-Civade, Anne Delaflotte Mehdevi
Praha-Paříž, do vlastních rukou
Argo
Lenka žije ve Francii a Anne v Čechách. Lenka je Češka a Anne Francouzka. Ačkoliv by se zdálo, že si tyto dvě evropské kultury musí být blízké a život v jedné či druhé zemi dost podobný, každodenní potýkání se s realitou svědčí o naprostém opaku. Překvapení, pobavení i naštvání jsou málem na denním pořádku, rozdílné vnímání toho, co je nebo není správné, co je nebo není normální a co je nebo není přijatelné, může život pořádně zamotat. Přítelkyně, která prožívá více méně to samé, ale v „mé“ vlasti, je tedy ta pravá osoba, která může leccos vysvětlit, ale hlavně všechno pochopit. S notnou dávkou humoru a za pomoci kamarádčiných dopisů se s novým domovem lze sžít mnohem snáz.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+