Time out

Zveřejněno dne 29. 5. 2019
Brno zaplaví retro
Letos na podzim uplyne 30 let od sametové revoluce. Pamatujete si ještě, jak Brno v době převratu vypadalo?

TIC BRNO připravilo speciální retro turistickou nabídku, která přibližuje specifický brněnský životní styl 80. let. V jeho informačních centrech můžete vybírat dárky pro sebe i své blízké z řady stylových suvenýrů. Jak město vypadalo v době sametové revoluce připomenou tři speciální prohlídkové trasy.

Pěšky se s průvodci můžete projít po klíčových místech tehdejšího stravování nebo si připomenout kde a jak se kdysi nakupovalo. To pod heslem Zn. Bony s sebou. Druhý pěší okruh nese název Zn. Klíče s sebou a sleduje tematické linky: propaganda, vize a zábava.

Na stařičký autobus Karosa můžete zavzpomínat při jízdě Zn. Jízda retro Karosou, která vás vyveze za mírovými slavnostmi, sídlišti, diskotékou či architekturou. Navštívíte třeba Mariánské údolí, výstaviště či letní kino na Kounicově.

Vraťte se do dětství s naší normalizační řadou stylových suvenýrů. Přivezete-li některému pamětníkovi z výletu v Brně rybičku, autíčko Tatra 87 nebo Igráčka, možná dojde i na slzičku v oku. Dále v infocentrech TIC BRNO seženete i podpultovky jako hlavolamovou hru Logik (dnes s futuristickým názvem Code Breaking), notýsek s panem Vajíčkem a nesmrtelná céčka, která ostatně právě zažívají nenápadný comeback. Celý rok pak bude chutnat tutti frutti a návštěvníci budou pokryti roztodivnými malými tetováními, protože v Brně se bude žvýkat Pedro. Na hygienu nastoupí jelen a žloutenka nebude mít šanci.

Kompletní informace o prohlídkách, retro jízdách a online vstupenky na ticbrno.cz.


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jiří Skoupý
Zapomenutý brněnský atentát
Academia
Je 7. února 1945. Ulicemi Brna jezdí auta a tramvaje, lidé spěchají za svými povinnostmi. Jen málokdo by si povšiml dvou mladých mužů, postávajících na nároží ulic Nerudovy a Kounicovy. Ve tváři vyššího z mladíků se světlými vlasy se zračí napjatý výraz. Pečlivě kontroluje zásobník pistole pod kabátem. Za okamžik bude ústí zbraně mířit na důstojníka SS, který zatím nemá o chystaném útoku sebemenší tušení… Zmínění muži, Alois Bauer a Vladimír Blažka, byli členy levicové odbojové skupiny Předvoj a cílem útoku se stal 38letý důstojník, SS-Hauptsturmführer August Gölzer. Nejen na otázky, jaké bylo skutečné pozadí vykonaného činu a proč musel zmizet z dějin, aniž by byl jak nacistickým, tak i komunistickým režimem sebeméně propagandisticky využit, se pokouší odpovědět tato kniha.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+