Výstavy

Zveřejněno dne 26. 5. 2019
Dobro nad Zelňákem 2019 / benefiční degustace vín pro AGAPO, o.p.s.
Rok se s rokem sešel a je tu znovu benefiční večer Dobro nad Zelňákem. Srdečně Vás zveme na ochutnávku vín, spojenou s výstavou fotografií AGAPO v obrazech, opět s hudbou charismatických muzikantů z kapely Jay Delver. To vše se odehraje na pulsujícím místě brněnské gastro scény ve 3. patře a na vyhlídkové terase Tržnice Brno. A komu koupí vstupenky pomůžete? Především tranziťákům a tranziťačkám ‒ studentům a studentkám, kteří navzdory svému zdravotnímu handicapu získávají praxi u běžných zaměstnavatelů a sbírají tak cenné zkušenosti pro své budoucí uplatnění na trhu práce. Protože práci chceš! 

Benefičnímu večeru bude předcházet odpolední slavnostní zahájení výstavy v Galerijní tramvaji, která bude přistavena před Moravskou galerií, před sochou markraběte Jošta na Moravském náměstí. Vernisáž fotografické výstavy k patnáctému výročí existence naší společnosti se uskuteční v 16.00. Také sem jste srdečně zváni! 

Posláním obecně prospěšné společnosti AGAPO je podporovat pracovní uplatnění lidí se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním v Brně a okolí, a tím přispívat ke zvýšení kvality jejich života. Služby společnosti AGAPO jsou určeny lidem, jejichž schopnosti potřebné pro pracovní a společenské uplatnění jsou v důsledku zdravotního nebo sociálního znevýhodnění sníženy natolik, že potřebují odbornou individuální podporu. Cílem je zvýšit samostatnost těchto osob prostřednictvím služby sociální rehabilitace. Své služby společnost AGAPO nabízí široké veřejnosti již 15. rokem. K tomuto jubileu si připravila fotografickou prezentaci své činnosti. Na výstavě AGAPO v obrazech máte možnost nahlédnout prostřednictvím fotografií Pavla Alberta do zákulisí každodenního provozu a být tak přítomni situacím, ve kterých se pracovníci společnosti AGAPO s klienty při řešení jejich často komplikovaných životních situací nacházejí. 

Dobro nad Zelňákem 2019
3. patro a terasa Tržnice Brno, Zelný trh
6. června 2019 od 19.00
Vstup: 400 Kč, na místě 500 Kč
Vstupenky k dostání na adrese info@agapo.cz 


Redakce
Článek otištěn v Kult 06/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jiří Skoupý
Zapomenutý brněnský atentát
Academia
Je 7. února 1945. Ulicemi Brna jezdí auta a tramvaje, lidé spěchají za svými povinnostmi. Jen málokdo by si povšiml dvou mladých mužů, postávajících na nároží ulic Nerudovy a Kounicovy. Ve tváři vyššího z mladíků se světlými vlasy se zračí napjatý výraz. Pečlivě kontroluje zásobník pistole pod kabátem. Za okamžik bude ústí zbraně mířit na důstojníka SS, který zatím nemá o chystaném útoku sebemenší tušení… Zmínění muži, Alois Bauer a Vladimír Blažka, byli členy levicové odbojové skupiny Předvoj a cílem útoku se stal 38letý důstojník, SS-Hauptsturmführer August Gölzer. Nejen na otázky, jaké bylo skutečné pozadí vykonaného činu a proč musel zmizet z dějin, aniž by byl jak nacistickým, tak i komunistickým režimem sebeméně propagandisticky využit, se pokouší odpovědět tato kniha.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+