Výstavy

Zveřejněno dne 1. 6. 2019
Tom Šťovíček a jeho plastické obrazy
Až budete procházet kolem Nových Sadů, nezapomeňte se zastavit v Galerii Titanium, kde lze momentálně zhlédnout tvorbu brněnského nezávislého umělce Toma Šťovíčka.Narodil se v roce 1967 Brně. Vystudoval architekturu, ale velkou část profesního života se věnuje grafice, ilustraci. Založil grafické studio Pyramide, etablované v oblasti komerční grafiky, firemních vizuálů a ilustrací, které vtisklo tvář řadě firem, nejvýrazněji třeba AVG.

V poslední době se pustil do tvorby reliéfních plastických obrazů. Využívá při ní zejména materiál vhodný k recyklaci, jako jsou reklamní tiskoviny (kterých mimochodem sám tolik vyprodukoval v rámci profese grafika), obalovou lepenku apod. Tyto materiály míchá s ingrediencemi, které pak vrství, lepí, otiskuje, natírá, stříká spreji a tím vytváří působivé originální plastické obrazy s novou formou a neobvyklým vzhledem, nejčastěji na monumentálním čtvercovém formátu o velikosti 1250x1250 mm s proměnlivou hloubkou reliéfu. Barevnost obrazů je střídmá, aby vynikl spíše dezén a reliéf a rovněž sdělení obrazu, které není přehlušováno barevným křikem. Obrazy nejlépe vypadají, pokud jsou nasvíceny seshora, kdy vynikne hra stínů a světel. Plastické obrazy v mentální rovině kopírují autorovo přemýšlení o sobě a o současném světě. Své myšlenky, nápady a vývoj doslova ručně otiskuje do vlastní originální tvorby. Ekologický přístup v hledání nových forem a při využití netypických materiálů ho nesmírně naplňuje a baví.

Až do 8. června 2019 můžete navštívit jeho výstavu v Galerii Titanium na Nových Sadech 25, která nese název Cesta k sobě.

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jiří Skoupý
Zapomenutý brněnský atentát
Academia
Je 7. února 1945. Ulicemi Brna jezdí auta a tramvaje, lidé spěchají za svými povinnostmi. Jen málokdo by si povšiml dvou mladých mužů, postávajících na nároží ulic Nerudovy a Kounicovy. Ve tváři vyššího z mladíků se světlými vlasy se zračí napjatý výraz. Pečlivě kontroluje zásobník pistole pod kabátem. Za okamžik bude ústí zbraně mířit na důstojníka SS, který zatím nemá o chystaném útoku sebemenší tušení… Zmínění muži, Alois Bauer a Vladimír Blažka, byli členy levicové odbojové skupiny Předvoj a cílem útoku se stal 38letý důstojník, SS-Hauptsturmführer August Gölzer. Nejen na otázky, jaké bylo skutečné pozadí vykonaného činu a proč musel zmizet z dějin, aniž by byl jak nacistickým, tak i komunistickým režimem sebeméně propagandisticky využit, se pokouší odpovědět tato kniha.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+