Hudba

Zveřejněno dne 22. 5. 2019
Rozhlas slaví na přehradě
Český rozhlas Brno oslaví 1. června 2019 své 95. narozeniny velkým koncertem! Brněnským rozhlasem prošla řada hereckých a hudebních legend. Svou slávu na vlnách nejstaršího moravského rádia zažil Karel Höger, Oldřich Nový nebo Jožka Černý a zástupy dalších. Proto se brněnský rozhlas rozhodl uspořádat velkou oslavu svých narozenin, která začne v 19.00 na Brněnské přehradě.

V úvodu koncertu vystoupí Moravia Brass Band, unikátní hudební těleso, které tvoří 30 hudebníků, hrajících převážně na dechové nástroje. V jejich podání zazní slavné filmové melodie i legendární písničky. Jako sólisté se představí Anička Slováčková a Petr Bende.

V druhé části programu pak vystoupí Big Band spjatý s brněnským rozhlasovým studiem. Rozhlasový Big Band Gustava Broma pod vedením Vlada Valoviče představí své sólistky – Zuzanu Gamboa, Andreu Zimányiovou a hvězdu slovenské verze pořadu Tvoje tvář má známý hlas, Ivanu Regešovou. Přestože má rozhlasový Big Band Gustava Broma své kořeny v Brně, doprovází přední české a nejen české zpěváky a muzikanty. Pro spolupráci si rozhlasový Big Band vybral i poloviční Valach Ondřej Gregor Brzobohatý, který speciálně pro diváky na Brněnské přehradě chystá velkou klavírní show.

Celý koncert pak vyvrcholí prvním ohňostrojem letošního ročníku festivalu Ignis Brunensis. Je tak velká šance, že koncert přímo na místě uslyší přes 100 000 lidí a další desítky tisíc na vlnách Českého rozhlasu Brno. A to na Moravě dlouho nebylo!

Koncert k 95. výročí Českého rozhlasu Brno
Brněnská přehrada
1. června 2019 od 19.00
www.rozhlas.cz


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Robert Kvaček, Dušan Tomášek
Generál šel na smrt. Životní příběh Aloise Eliáše
Epocha
Příběh za 2. světové války ojedinělý: Poprava předsedy vlády země okupované Němci! Hitlerovci se jí dopustili v červnu 1942 na pražské střelnici v Kobylisích. Na rozdíl od stalinistů nacisté, jisti si svým vítězstvím, se podobnými vraždami veřejně chlubili. Alois Eliáš nebojoval běžnými zbraněmi jako Morávek, Mašín a Balabán. Jeho zbraní byla vojenská lest, předstírání a oddalování, získávání času a snaha o narušení záměrů protivníka. Za těžkých podmínek udržoval rádiové i kurýrní spojení s prezidentem Benešem v Londýně a využíval i dřívější známosti s protektorem Neurathem z mírových jednání v Ženevě. Svedl nejeden „ústupový“ boj s K. H. Frankem. Byl si vědom toho, že mu hrozí smrt. Jiným pomohl k emigraci, ale sám nabídku emigrovat odmítl. Teprve v den nástupu Heydricha v září 1941 byl zatčen a odsouzen k smrti. Zemřel jako hrdina.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+