Hudba

Zveřejněno dne 24. 5. 2019
Brněnský varhanní festival „Dialogy u varhan“
Milovníci varhanního umění mohou využít pestré nabídky jedinečné hudby, která v Brně rozezní prostory jezuitského kostela, Červený kostel, loretánskou kapli a kostel sv. Augustina. Na 39. ročníku festivalu se vedle domácích umělců představí interpreti z USA, Itálie, Polska, Slovenska a MaďarskaNa osmi koncertech a ve čtyřech chrámech se opět rozezní královské nástroje v centru Brna. Jejich tóny z dílen různých mistrů varhanářů obohatí hlavně červnové večery. 39. ročník s podtitulem Dialogy u varhan umožní vyslechnout průřez varhanním dílem světových a českých skladatelů od baroka až po současnost jako dialog nástrojů a lidského hlasu a prolínání různých epoch a stylů.

Zahajovací koncert ve středu 29. května 2019 v jezuitském kostele oslaví majestát krásných koncertních varhan, v průběhu festivalu je možné vyslechnout nově zrekonstruovaný barokní nástroj v Loretě nebo se zaposlouchat do textů J. A. Komenského z Labyrintu světa a ráje srdce za doprovodu varhan. Na závěr usedne 7. července 2019 za varhany v den svých 96. narozenin emeritní rektorka Janáčkovy akademie múzických umění v Brně a patronka festivalu, prof. Alena Veselá, která se svými hosty oslaví vlastní obdivuhodné výročí.

Rozhodně stojí za to zaznamenat si v diáři termíny koncertů a přijít se zaposlouchat do nádherné hudby, která zcela určitě přinese spoustu nevšedních zážitků.

Brněnský varhanní festival 2019
Brno 
29. května – 7. července 2019
www.varhany.nomi.cz 

Redakce
Článek otištěn v Kult 06/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Michael Třeštík
Umění vnímat umění pro děti a rodiče
Motto
Kniha je určena těm, kteří si chtějí s dětmi povídat o výtvarném umění. Naučit je dívat se na obrazy a sochy bezprostředně, bez přehnaného respektu i strachu z neporozumění. Aby si z každého setkání s výtvarným dílem dítě odneslo to, co si odnést může a dovede. Není důležité, aby hned vědělo, kdo a kdy daný obraz namaloval, je důležité, aby vědělo, proč je třeba zvláštně rozmazaný. Kniha je průpravou ke zdravému vztahu k umění.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+