Time out

Zveřejněno dne 18. 5. 2019
Venkovní vodní světy budou brzy otvírat
Idylickou představu léta u vody a se zářícím sluncem nad hlavou lze prožít i v Brně. Během května a začátku června se chystá otevření letních koupališť Riviéra a Zábrdovice i střešního bazénu v kohoutovickém aquaparku. Všechna tato místa nabízejí kombinaci čisté vody, čerstvého vzduchu a prvotřídního zázemí uvnitř města, ale lákají rovněž na nové zlepšováky a doprovodné aktivity.Ať už si chtějí milovníci léta zaplavat, nebo se v horkých letních dnech jen osvěžit či si dopřát opálení, v Brně k tomu budou mít dostatek příležitostí. Mezi populární volby patří koupaliště Riviéra v Pisárkách, jeho "sourozenec" v Zábrdovicích i kohoutovický aquapark se svým střešním bazénem a terasou. Všechny čeká otevření v příštích dnech a týdnech.

"V posledních letech se díky horkému počasí stávají venkovní bazény a koupaliště logicky čím dál oblíbenějšími. Tím se však nechceme nechat uspokojit a neustále se snažíme nabídku našich služeb vylepšovat," oznamuje Martin Mikš, generální ředitel společnosti STAREZ - SPORT, která o zmíněné areály pečuje.

Už ve středu 15. května 2019 se v případě příznivého počasí otevře střešní prostor Aquaparku Kohoutovice, jenž je doplňkem nejnavštěvovanějšího brněnského sportoviště. Otevřený bazén s terasou je součástí placené zóny areálu, takže se neplatí speciální vstupné a je možné volně přecházet mezi krytou a nekrytou částí. Bazén je vhodný i pro menší děti, k dispozici je též několik lehátek a slunečníků.

V sobotu 1. června otevře své brány letní koupaliště v Zábrdovicích, které kromě dvou 50metrových bazénů nabízí také atrakce v podobě vlnobití a tobogánu. Odpočívat je zde možné na trávě nebo na terasách nad bazény. V případě dobrého počasí se bude od července každou středu a pátek ráno konat kondiční plavání s kvalifikovaným instruktorem. Potrvá od 7.00 do 8.45 a neplatí se za něj žádný zvláštní příplatek.

Letos se rovněž chystá rekonstrukce brodítek a vlnobití spolu se vznikem nového systému na zavlažování trávníků, to vše však zřejmě až po skončení sezony. "Vzhledem k dopravním komplikacím a uzavírkám bychom chtěli dosáhnout návštěvnosti alespoň 30 000 návštěvníků," sdělil Jan Solčány, vedoucí Koupaliště Zábrdovice.

Velkolepá úvodní párty, spojená nejen s běháním, zahájí v sobotu 25. května 2019 sezonu na letním koupališti Riviéra, jenž je po nedávné rekonstrukci ve špičkové kondici. Pro návštěvníky jsou připraveny nové aktivity i opatření, které jim usnadní vstup a pobyt v areálu. Děti i senioři se mohou těšit na bezplatné animační programy, které každý týden nabídnou jiný program spojený s pohybem, tvořením i osvětou. U beachvolejbalových kurtů bude připravena stálá služba a infostánek, v němž si bude možné půjčit sportovní vybavení nejen na volejbal.

Pro rychlejší odbavení na Riviéře přibyly nové pokladny a možnost zakoupit jednorázovou vstupenku na internetovém portálu www.brnoID.cz. Pro majitele čipových hodinek budou k dispozici nové skříňky pro uschování věcí, které se uzamykají právě hodinkami. Těmi se také bude dát zaplatit útrata v Bufetu u Kaskád.

Mezi hlavní akce na Riviéře patří příměstský tábor, jenž se bude konat v několika turnusech. Děti od 6 do 12 let se mohou vyřádit ve vodě, v Jungle parku, ve vědeckém centru Vida i na dalších místech. Sportovní park od 27. července do 4. srpna nabídne možnost vyzkoušet si širokou škálu netradičních sportů, jako jsou plážový fotbal, plážová házená, lukostřelba, kolová nebo disk golf. Letní sezonu pak o víkendu na přelomu srpna a září ukončí rozlučka s prázdninami, spojená s bohatým doprovodným programem. Loni si Riviéru užilo přes 168 000 návštěvníků, letos jich díky dřívějšímu datu otevření lze očekávat ještě víc.


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jiří Skoupý
Zapomenutý brněnský atentát
Academia
Je 7. února 1945. Ulicemi Brna jezdí auta a tramvaje, lidé spěchají za svými povinnostmi. Jen málokdo by si povšiml dvou mladých mužů, postávajících na nároží ulic Nerudovy a Kounicovy. Ve tváři vyššího z mladíků se světlými vlasy se zračí napjatý výraz. Pečlivě kontroluje zásobník pistole pod kabátem. Za okamžik bude ústí zbraně mířit na důstojníka SS, který zatím nemá o chystaném útoku sebemenší tušení… Zmínění muži, Alois Bauer a Vladimír Blažka, byli členy levicové odbojové skupiny Předvoj a cílem útoku se stal 38letý důstojník, SS-Hauptsturmführer August Gölzer. Nejen na otázky, jaké bylo skutečné pozadí vykonaného činu a proč musel zmizet z dějin, aniž by byl jak nacistickým, tak i komunistickým režimem sebeméně propagandisticky využit, se pokouší odpovědět tato kniha.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+