Time out

Zveřejněno dne 20. 5. 2019
Tancesse 2019

Taneční workshopy pro veřejnost budou probíhat v rámci 9. ročníku festivalu Tancesse 2019 v Brně. Přijďte si vybrat z lekcí současného tance, kontaktní improvizace, site specific v tanci, partneringu, vědomého tance či jógy. Vyučují profesionální taneční pedagogové. Workshopy probíhají v sobotu a v neděli v 8.15, 10.00 a 15.00 v prostorách SVČ Lužánky. Registrace na workshopy a program celého festivalu najdete na webových stránkách tancesse.luzanky.cz.Nabízíme  workshopy pro veřejnost v sobotu a v neděli. 

Ranní jóga (8.15): Pružnost, pevnost, síla, klid, sebevědomí, uvolněnost, harmonie. To jsou vlastnosti, které se upevňují jógovým cvičením. Lektoři Tereza a Petr Strakovi.

Site specific v tanci (10.00): Místo promlouvá mým tělem. Všímavost toho, čeho bychom si jinak nevšimli, je bohatou inspirací pro taneční a pohybovou tvorbu. Workshop je otevřen tanečníkům i netanečníkům - důležité bude otevřít se impulsům, cítění, vnímání a představě jako hybné síle. Lektor Rena Milgrom.

Partnering (10.00): Cítění těla v prostoru, objevování jeho dynamických možností ke zjednodušení a osvobození pohybu. Lektor Lukáš Lepold.

Vědomé tělo v tanci
(15.00): Impulzy, směry, dech, dynamika, prostor. Vnímání, jak se tělo hýbe, odkud a kam pohyb směřuje. Jste pozorovatel a zároveň tvůrce. Využití techniky floorwork, Labanovy pohybové analýzy, improvizace. Lektor Věrka Bělehrádková.

Kontaktní improvizace (10.00, 15.00): Tělesná hra, při níž poznáváme, co je to perfektní fyzické propojení. Ocitneme se na zemi i ve vzduchu, a poddáme-li se vnímavému vedení, odchýlí nás to od běžných pohybových cest a bez úsilí nás to vede do poloh, na které nejsme zvyklí. Lektor Zita Pavlištová.

Taneční workshopy v rámci Tancesse 2019
Brno, Lužánky - středisko volného času, Lidická 50
1. a 2. června 2019 
www.tancesse.luzanky.cz

Redakce
Článek otištěn v Kult 05/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Robert Kvaček, Dušan Tomášek
Generál šel na smrt. Životní příběh Aloise Eliáše
Epocha
Příběh za 2. světové války ojedinělý: Poprava předsedy vlády země okupované Němci! Hitlerovci se jí dopustili v červnu 1942 na pražské střelnici v Kobylisích. Na rozdíl od stalinistů nacisté, jisti si svým vítězstvím, se podobnými vraždami veřejně chlubili. Alois Eliáš nebojoval běžnými zbraněmi jako Morávek, Mašín a Balabán. Jeho zbraní byla vojenská lest, předstírání a oddalování, získávání času a snaha o narušení záměrů protivníka. Za těžkých podmínek udržoval rádiové i kurýrní spojení s prezidentem Benešem v Londýně a využíval i dřívější známosti s protektorem Neurathem z mírových jednání v Ženevě. Svedl nejeden „ústupový“ boj s K. H. Frankem. Byl si vědom toho, že mu hrozí smrt. Jiným pomohl k emigraci, ale sám nabídku emigrovat odmítl. Teprve v den nástupu Heydricha v září 1941 byl zatčen a odsouzen k smrti. Zemřel jako hrdina.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+