Hudba

Zveřejněno dne 27. 4. 2019
Dance Brno 2019
Letošní ročník festivalu Dance Brno 2019 navazuje na loňský projekt Dance Brno 100 a více než čtvrt století pořádaný festival Tanec Brno. Aktuální ročník představí jeden z předních souborů Pobaltí, dále Slovinský balet národního divadla, italský soubor současného tance Spellbound Contemporary Ballet a českým zástupcem bude balet Jihočeského divadla. Diváci se mohou těšit na pestrý program složený z neoklasických a současných choreografií, uváděný v Mahenově a Janáčkově divadle.Balet Jihočeského divadla: Klíče odnikud - 7. května 2019

Taneční divadlo Petra Zusky na Dvořákovo Requiem a Janáčkovu klavírní lyriku, inspirované návštěvou dnes již úplně opuštěného domu jeho prarodičů.

Litevský národní balet Vilnius: Der Prozess - 20. června 2019

Balet na motivy románu Franze Kafky. Společně s působivou původní hudbou a chladnou scénou představující monumentální gilotinu vypráví autor silný příběh, konfrontující individualitu člověka a oficiální systém.

Spellbound Contemporary Ballet: Rossini Ouverture - 22. června 2019

Pro choreografa Maura Astolfiho je uvedení díla způsob, jak vzdát hold nádhernému umělci. Vydává se na snovou cestu, lemovanou mnoha vzpomínkami a postavami, které vyprávějí příběh o muži, osamělém, veselém, smutném i statečném.

Balet Slovinského národního divadla Maribor: Hora / Cantata - 24. června 2019

V choreografii Hora se Edward Clug obrací ke svým kořenům a zkoumá význam osudových událostí v našich životech a sílu rituálů ve společnosti. Vášnivá i niterná Cantata Maura Bigonzettiho odráží středomořský temperament jižní Itálie.

Dance Brno 2019
Národní divadlo Brno
7. května – 24. června 2019
www.dancebrno.com

Redakce
Článek otištěn v Kult 05/19
 Přidejte k článku první komentář >> 


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+