Divadla

Zveřejněno dne 3. 4. 2019
Mezinárodní festival divadelních škol SETKÁNÍ/ENCOUNTER se blíží!
Již za několik dní začnou do Brna přijíždět soubory z divadelních škol z celého světa se svými inscenacemi. V době od 2. do 6. dubna 2019 se představí 12 škol na několika brněnských divadelních scénách, jako je Divadlo Husa na provázku, HaDivadlo, Divadlo na Orlí nebo Studio Marta. 
V tomto ročníku festival navštíví školy ze Slovenska, Polska, Německa, Rakouska, Chorvatska, Bulharska, Ruska, Lotyšska a Filipín. Nebude chybět ani představení pražské DAMU a domácí JAMUCelý festival bude zahájen v úterý 2. dubna 2019 na Moravském náměstí v Brně, kde bude postavena Open Air Stage. Kromě Zahajovacího ceremoniálu a účinkování kapel z řad studentů JAMU zde proběhne i sólové vystoupení slovenské zpěvačky Katarzie a brněnské kapely Acute Dose

V Kabinetu Múz probíhá až do 6. dubna 2019 výstava fotografií z minulých ročníků festivalu. Výstava byla zahájena v pondělí 11. března 2019 vernisáží, kde promluvila koordinátorka festivalu Mgr. Júlia Pecková, děkan DF JAMU doc. Mgr. Petr Francán a ředitel festivalu doc. MgA. Michal Zetel, Ph.D. Dále zde vystoupil první ročník muzikálového herectví a byl představen festivalový spot a ambasador festivalu Boleslav Polívka. Program vernisáže navíc obohatil výstup ze strany umělecké sekce (Hana Zahradníčková - režisérka festivalu, Soňa Mucinová - dramaturgyně festivalu), který reflektuje téma festivalu SETKÁNÍ Léčí / Regenerate with ENCOUNTER

Festival SETKÁNÍ/ENCOUNTER se prezentoval široké veřejnosti 26. března 2019 na tiskové konferenci, která se konala v Divadle na Orlí. Pod moderátorským vedením Pavla Uhříka, budoucího koordinátora 30. ročníku festivalu, zde odpovídali na otázky ředitel festivalu, děkan DF JAMU, současná koordinátorka a vedoucí sekce Porota, soubory a hosté, Sylvie Vojtová.

Doc. MgA. Michal Zetel, Ph.D. mluvil o jeho prvním ročníku festivalu z pozice ředitele a dal divákům tip na představení She Only Came to Use the Phone od Akademie dramatických umění z chorvatského Záhřebu. Děkan DF JAMU doc. Mgr. Petr Francán se vyjádřil k festivalu jako k celku, který je tvořen jednotlivými představeními. 

Festival se koná za podpory Mezinárodního Visegrádského fondu, Statutárního města Brna a Státního fondu kultury. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize. 

Lucie Ošmerová
Studentka DF
JAMU

Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+