Hudba

Zveřejněno dne 20. 4. 2019
Bobby McFerrin přiveze projekt Gimme 5
Zpěvák, který kouzlí s hlasem, využívá rozsah čtyř oktáv a dokáže vytvořit iluzi vícehlasého zpěvu – to je Bobby McFerrin. Tento desetinásobný držitel hudební ceny Grammy opět navštíví Českou republiku. Spolu se čtyřmi vokalisty z nového hudebního projektu Gimme 5 zazpívá 30. dubna v Praze a 2. května v Brně. Koncerty budou velkým hudebním dobrodružstvím, protože vznikají přímo na pódiu a společně s publikem.Bobby McFerrin se čtveřicí zpěváků a zpěvaček vnesou jedinečnou atmosféru do brněnského Sono Centra. Každé z jejich vystoupení je jiné, spontánní, tvořené momentální inspirací. V Brně si jej budeme moci vychutnat v komorním prostředí a v blízkém kontaktu s umělci. 

Přímo na pódiu tu budou Bobby McFerrin, Judi Vinar, Rhiannon, Joey Blake a David Worm vytvářet skladby, kdy hlavní hudební myšlence písní svými hlasy dávají rytmus i orchestrální podobu. Do improvizací s melodiemi, vymyšlenými na místě, zapojují i publikum. Všichni začali s Bobbym McFerrinem spolupracovat už v souboru Voicestra, který objížděl svět od konce 80. let. 

Gimme 5 je nový hudební projekt muže, který je autorem celkem 15 alb, prodaných ve více než 20 milionech kopií. Dosud plní koncertní sály po celém světě a dál objevuje nekonečný potenciál lidského hlasu.

Vstupenky na koncerty v České republice jsou v prodeji v síti Ticketportal.

Bobby McFerrin & Gimme 5
Sono Centrum
2. května 2019
www.sonocentrum.cz 

Redakce
Článek otištěn v Kult 04/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Robert Kvaček, Dušan Tomášek
Generál šel na smrt. Životní příběh Aloise Eliáše
Epocha
Příběh za 2. světové války ojedinělý: Poprava předsedy vlády země okupované Němci! Hitlerovci se jí dopustili v červnu 1942 na pražské střelnici v Kobylisích. Na rozdíl od stalinistů nacisté, jisti si svým vítězstvím, se podobnými vraždami veřejně chlubili. Alois Eliáš nebojoval běžnými zbraněmi jako Morávek, Mašín a Balabán. Jeho zbraní byla vojenská lest, předstírání a oddalování, získávání času a snaha o narušení záměrů protivníka. Za těžkých podmínek udržoval rádiové i kurýrní spojení s prezidentem Benešem v Londýně a využíval i dřívější známosti s protektorem Neurathem z mírových jednání v Ženevě. Svedl nejeden „ústupový“ boj s K. H. Frankem. Byl si vědom toho, že mu hrozí smrt. Jiným pomohl k emigraci, ale sám nabídku emigrovat odmítl. Teprve v den nástupu Heydricha v září 1941 byl zatčen a odsouzen k smrti. Zemřel jako hrdina.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+