Hudba

Zveřejněno dne 20. 4. 2019
Bobby McFerrin přiveze projekt Gimme 5
Zpěvák, který kouzlí s hlasem, využívá rozsah čtyř oktáv a dokáže vytvořit iluzi vícehlasého zpěvu – to je Bobby McFerrin. Tento desetinásobný držitel hudební ceny Grammy opět navštíví Českou republiku. Spolu se čtyřmi vokalisty z nového hudebního projektu Gimme 5 zazpívá 30. dubna v Praze a 2. května v Brně. Koncerty budou velkým hudebním dobrodružstvím, protože vznikají přímo na pódiu a společně s publikem.Bobby McFerrin se čtveřicí zpěváků a zpěvaček vnesou jedinečnou atmosféru do brněnského Sono Centra. Každé z jejich vystoupení je jiné, spontánní, tvořené momentální inspirací. V Brně si jej budeme moci vychutnat v komorním prostředí a v blízkém kontaktu s umělci. 

Přímo na pódiu tu budou Bobby McFerrin, Judi Vinar, Rhiannon, Joey Blake a David Worm vytvářet skladby, kdy hlavní hudební myšlence písní svými hlasy dávají rytmus i orchestrální podobu. Do improvizací s melodiemi, vymyšlenými na místě, zapojují i publikum. Všichni začali s Bobbym McFerrinem spolupracovat už v souboru Voicestra, který objížděl svět od konce 80. let. 

Gimme 5 je nový hudební projekt muže, který je autorem celkem 15 alb, prodaných ve více než 20 milionech kopií. Dosud plní koncertní sály po celém světě a dál objevuje nekonečný potenciál lidského hlasu.

Vstupenky na koncerty v České republice jsou v prodeji v síti Ticketportal.

Bobby McFerrin & Gimme 5
Sono Centrum
2. května 2019
www.sonocentrum.cz 

Redakce
Článek otištěn v Kult 04/19
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ariana Neumann
Pod svícnem tma. Hledání příběhu mého otce
Argo
Ariana Neumann se narodila v sedmdesátých letech dvacátého století ve Venezuele – zde se začíná odvíjet i děj její knihy – v rodině úspěšného průmyslníka. V době jejího dospívání pro ni byl otec ztělesněním úspěchu a síly. Jeho ovšem pronásledovaly noční můry a probouzel se hlasitým křikem v jazyce, jejž nikdo nepoznával a ani mu nerozuměl. Otec o své minulosti nikdy nehovořil. Jednoho dne našla Ariana starý doklad totožnosti s otcovou dávnou fotografií, ale zcela neznámým jménem. V autorčině pátrání byl onen doklad prvním vodítkem, dalším se stala krabice, kterou zdědila v roce 2001 po otcově smrti. Krabice obsahovala válečné dokumenty, které konečně otevřely dveře ke skutečné minulosti Arianina otce.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2020 Radek Holík
Google+