Hudba

Zveřejněno dne 26. 2. 2019
UDG oslaví na Flédě dvacetiny
Nepoužitelní polobozi alias UDG slaví 20 let. Jedna z nejsoudržnějších kapel na české hudební scéně přiveze 21. března 2019 na Flédu první jarní den a nejdelší playlist své koncertní historie. Bude obsahovat průřez toho nejlepšího z pěti studiových alb a tři úplně nové songy z chystané desky, kterou pokřtí v březnu 2020 ve Foru Karlín. Hostem narozeninového koncertu bude Jakub Děkan & Band.Minulé album, Emotikon (2016), se dodnes těší jak oblibě fanoušků, tak chvále kritiků. Sama kapela prohlašuje, že jde o jejich nejlepší desku. Je syrovější, než jsme byli zvyklí, nahraná živě včetně vícehlasých vokálů, bez použití samplů. Nevyhýbá se ani elektronice, k níž přičichli při nahrávání předchozí studiovky Akrobat (2012) ve studiu Armina Effenbergera. Na hudební podobě písní se většinou podílejí všichni členové skupiny, texty jsou pak výhradní doménou bubeníka Jugiho. Vedle něj tvoří kapelu zpěvák Petr Vrzák, kytaristé Bohumil Němeček a Tomáš Vohradský, baskytarista Pavel Vrzák a saxofonista Adam Kupera.

Skupina UDG vznikla v roce 1998, ale zásadní zvrat v dobývání domácí scény pro ni nastal až v roce 2004, kdy zvítězila ve 2. ročníku soutěže Coca-Cola PopStar a podepsala smlouvu se Sony BMG na debutové album Ztraceni v inspiracích. Hostuje na něm Matěj Homola z Wohnoutů nebo Richard Krajčo z kapely Kryštof a najdeme na ní nejposlouchanější skladbu kapely – Hvězdář (více než 9 miliónů zhlédnutí). V roce 2007 vydali druhou desku s francouzským kytaristou Guillaumem Kondrackim Buď a nebe s hostující Ivou Frühlingovou a MC NuCem (Skyline). V roce 2009 razila dalšímu albu Autoportrét cestu skladba Éterická. Výrazný zvukový i aranžérský posun je slyšet ze čtvrtého, zvukově velmi vyrovnaného alba Akrobat (2012), které už produkoval Armin Effenberger. V titulní skladbě deklamuje Oto Klempíř.

Hostem narozeninového turné UDG bude Jakub Děkan, jenž se podílel na nejsledovanějším hitu z Emotikonu Atomy. Na Flédě vystoupí s vlastní kapelou ve složení Honza Peroutka (klávesy), Martin "Cágo" Cagaš (kytara, baskytara, zpěv) a Matěj Macek (bicí).

UDG - 20 let tour + Jakub Děkan & Band
Fléda
21. března 2019 od 20.00
www.fleda.cz

PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lesley-Ann Jonesová
Freddie Mercury. Bohémská rapsodie jednoho života
BB art
Zdá se, že všichni víme, kdo to byl Freddie Mercury. Bohem nadaný zpěvák formace čtyř muzikantských individualit Queen. Muž, který skupině propůjčil její nejcharakterističtější ochrannou známku: svůj hlas. Interpret a autor nezapomenutelných skladeb – od Bohemian Rhapsody přes We Are The Champions až po Innuendo. Extravagantní jedinec, libující si v okázalosti hudební i módní. Původem ze Zanzibaru, kde se narodil rodičům perského původu. Homosexuál dlouho skrývající svou orientaci a první skutečně očividná oběť AIDS z uměleckých kruhů. Bude se nám zdát, že se o Freddiem sotva můžeme dozvědět něco nového a neznámého, ovšem jen do chvíle, než se začteme do jeho rozsáhlé biografie, kterou vydala Lesley-Ann Jonesová.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+