Knihy

Zveřejněno dne 24. 2. 2019
Představení nové knihy o gestapu v Brně
Moravské zemské muzeum zve ve středu 27. února 2019 na slavnostní představení knihy Brněnské gestapo 1939-1945 a poválečné soudní procesy s jeho příslušníky, jejímž autorem je PhDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Publikaci vydávají Moravské zemské muzeum a Archiv města Brna. Akce se koná pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové. Na slavnostní prezentaci zahraje klavírista Jan Šimíček svoji skladbu Brněnská Golgota - Fantazie pro klavír a zazpívá pěvecký sbor Lumír.

Představení knihy Brněnské gestapo
Dietrichštejnský palác, Zelný trh 8, přednáškový sál
27. února 2019 od 17.00
www.mzm.cz


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Ondřej Kundra
Vendulka. Útěk za svobodou
Paseka
Když známý československý fotograf Jan Lukas zmáčkl spoušť svého aparátu, mělo Vendulce Voglové zbývat několik měsíců života. Fotografie, která později udělala z dvanáctiletého děvčete symbol holokaustu, přitom nemusela vůbec vzniknout. Vendulka byla Židovka a Lukas se bál konspiračně pořízené snímky vyvolat. Kdyby u něj nacisté fotografii našli, skončil by stejně jako Vendulka a její rodina v koncentráku. Po téměř osmdesáti letech se novináři Ondřeji Kundrovi podařilo Vendulku Voglovou najít v USA, kam po válce emigrovala, a přesvědčit ji, aby o svém pohnutém životě a přátelství s fotografem Janem Lukasem vyprávěla.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+