Knihy

Zveřejněno dne 24. 2. 2019
Představení nové knihy o gestapu v Brně
Moravské zemské muzeum zve ve středu 27. února 2019 na slavnostní představení knihy Brněnské gestapo 1939-1945 a poválečné soudní procesy s jeho příslušníky, jejímž autorem je PhDr. Vladimír Černý, Ph.D.

Publikaci vydávají Moravské zemské muzeum a Archiv města Brna. Akce se koná pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové. Na slavnostní prezentaci zahraje klavírista Jan Šimíček svoji skladbu Brněnská Golgota - Fantazie pro klavír a zazpívá pěvecký sbor Lumír.

Představení knihy Brněnské gestapo
Dietrichštejnský palác, Zelný trh 8, přednáškový sál
27. února 2019 od 17.00
www.mzm.cz


Redakce
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lesley-Ann Jonesová
Freddie Mercury. Bohémská rapsodie jednoho života
BB art
Zdá se, že všichni víme, kdo to byl Freddie Mercury. Bohem nadaný zpěvák formace čtyř muzikantských individualit Queen. Muž, který skupině propůjčil její nejcharakterističtější ochrannou známku: svůj hlas. Interpret a autor nezapomenutelných skladeb – od Bohemian Rhapsody přes We Are The Champions až po Innuendo. Extravagantní jedinec, libující si v okázalosti hudební i módní. Původem ze Zanzibaru, kde se narodil rodičům perského původu. Homosexuál dlouho skrývající svou orientaci a první skutečně očividná oběť AIDS z uměleckých kruhů. Bude se nám zdát, že se o Freddiem sotva můžeme dozvědět něco nového a neznámého, ovšem jen do chvíle, než se začteme do jeho rozsáhlé biografie, kterou vydala Lesley-Ann Jonesová.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+