Divadla

Zveřejněno dne 17. 2. 2019
Taneční představení Básníci svobody v Leitnerce
Dvoudílný večer současného tanečního divadla, věnovaný dvěma osobnostem 20. století Janu Zajíci a Ivanu Blatnému, bude hostit v pátek 1. března 2019 od 19.30 Klub Leitnerova.


První část Pochodně se věnuje tématu boje mladého člověka za svobodu. Inspirací byl student Jan Zajíc, který se na protest nesvobody roku 1968 upálil jako pochodeň č. 2 po Janu Palachovi. Druhá část Blatný je poctou dílu a myšlenkám brněnského básníka Ivana Blatného, který v roce 1948 uprchl do Anglie a neschopný dalšího života v realitě se doslova propsal v psychiatrických léčebnách básněmi až ke své smrti v roce 1990. Svou zemi už nikdy nenavštívil.

Autor večera Martin Dvořák se svou dvacetiletou mezinárodní jevištní dráhou patří mezí vůdčí osobnosti své generace v žánru současného tanečního divadla a moderního tance. Pro ProART Company je typická tvorba na vážnou hudbu, nadžánrové propojování a hledání nových konceptů pro již existující hudební či literární zadání, stejně jako tematika reagující na českou historii a aktuální společenské tendence. Soubor rozvíjí mezinárodní spolupráce, je podporován Českými centry v zahraničí a hostoval doposud ve 13 zemích. Součástí filozofie jsou i vzdělávací aktivity a osvěta nezávislého umění širším vrstvám publika, potažmo celé dnešní společnosti.

Vstupné: 150-200 Kč

Jan Zajíc, Ivan Blatný – Básníci svobody – ProART
Leitnerova 2, Brno
1. března 2019 od 19.30
www.leitnerka.cz


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Jordan B. Peterson
12 pravidel pro život. Protilátka proti chaosu
Argo
Co by měl znát každý člověk v moderním světě? ptá se renomovaný psycholog Jordan B. Peterson a jeho odpověď v sobě jedinečně propojuje odvěké pravdy a ohromující objevy nejsoučasnějšího vědeckého výzkumu. Dokáže být vtipný, překvapivý a vždy objevný. Vysvětluje nám, proč nebránit dětem v nebezpečných kouscích na skateboardu, jak hrozný osud čeká člověka, který příliš rychle kritizuje, je pomstychtivý, nenávistný a arogantní; a proč bychom měli pohladit každou kočku, kterou potkáme na ulici. Peterson rozebírá (sebe)kázeň a svobodu, dobrodružství a zodpovědnost, smysl života i víru v Boha; dospívá k 12 navenek jednoduchým poučkám, za nimiž se skrývají hluboké poznatky a dalekosáhlá poučení o tom, jak vést správný život. Rozbíjí otřepané poučky týkající se vědy, víry a lidské přirozenosti a proměňuje a povznáší mysl i ducha svých čtenářů.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+