Divadla

Zveřejněno dne 17. 2. 2019
Taneční představení Básníci svobody v Leitnerce
Dvoudílný večer současného tanečního divadla, věnovaný dvěma osobnostem 20. století Janu Zajíci a Ivanu Blatnému, bude hostit v pátek 1. března 2019 od 19.30 Klub Leitnerova.


První část Pochodně se věnuje tématu boje mladého člověka za svobodu. Inspirací byl student Jan Zajíc, který se na protest nesvobody roku 1968 upálil jako pochodeň č. 2 po Janu Palachovi. Druhá část Blatný je poctou dílu a myšlenkám brněnského básníka Ivana Blatného, který v roce 1948 uprchl do Anglie a neschopný dalšího života v realitě se doslova propsal v psychiatrických léčebnách básněmi až ke své smrti v roce 1990. Svou zemi už nikdy nenavštívil.

Autor večera Martin Dvořák se svou dvacetiletou mezinárodní jevištní dráhou patří mezí vůdčí osobnosti své generace v žánru současného tanečního divadla a moderního tance. Pro ProART Company je typická tvorba na vážnou hudbu, nadžánrové propojování a hledání nových konceptů pro již existující hudební či literární zadání, stejně jako tematika reagující na českou historii a aktuální společenské tendence. Soubor rozvíjí mezinárodní spolupráce, je podporován Českými centry v zahraničí a hostoval doposud ve 13 zemích. Součástí filozofie jsou i vzdělávací aktivity a osvěta nezávislého umění širším vrstvám publika, potažmo celé dnešní společnosti.

Vstupné: 150-200 Kč

Jan Zajíc, Ivan Blatný – Básníci svobody – ProART
Leitnerova 2, Brno
1. března 2019 od 19.30
www.leitnerka.cz


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Lesley-Ann Jonesová
Freddie Mercury. Bohémská rapsodie jednoho života
BB art
Zdá se, že všichni víme, kdo to byl Freddie Mercury. Bohem nadaný zpěvák formace čtyř muzikantských individualit Queen. Muž, který skupině propůjčil její nejcharakterističtější ochrannou známku: svůj hlas. Interpret a autor nezapomenutelných skladeb – od Bohemian Rhapsody přes We Are The Champions až po Innuendo. Extravagantní jedinec, libující si v okázalosti hudební i módní. Původem ze Zanzibaru, kde se narodil rodičům perského původu. Homosexuál dlouho skrývající svou orientaci a první skutečně očividná oběť AIDS z uměleckých kruhů. Bude se nám zdát, že se o Freddiem sotva můžeme dozvědět něco nového a neznámého, ovšem jen do chvíle, než se začteme do jeho rozsáhlé biografie, kterou vydala Lesley-Ann Jonesová.
Reklama:

Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+