Výstavy

Zveřejněno dne 23. 12. 2018
Výstava Očima ženy
Muzeum ve Šlapanicích připravilo novou výstavu na věčné téma: Ženy. Jak se změnil život českých žen za posledních sto let? Výstava mapuje proměny každodennosti, módu, ale i hnutí za rovnoprávnost či ženské spolky a organizace.


Výstava zachycuje proměny života žen za posledních sto let. Všímá si ženského emancipačního hnutí, připomíná první političky, ženy zapojené ve druhém a třetím odboji i ženy-umělkyně. Zmiňuje také řadu méně známých, ale pozoruhodných žen v našich dějinách. Pozornost je věnována i osobnosti zakladatele samostatného československého státu, jeho osudovým láskám nebo jeho názorům na ženy.

Mezi exponáty nechybí cenné archiválie, dobová móda, pomocníci v domácnosti či umělecká tvorba žen. Projít 100 let republiky mohou návštěvníci také prostřednictvím časopisů pro ženy, které jsou pro ně na výstavě k dispozici, od prvních "listů paní dívek" až po módní revue z konce 20. století.

Interaktivní obývací pokoj nabídne zábavu dospělým i dětem. Připraveny jsou také edukační programy pro školy.

Výstava probíhá až do 10. března 2019.

Očima ženy – Osudové i všední dny stoleté republiky v životě žen
Muzeum ve Šlapanicích
31. října 2018 – 10. března 2019
www.slapanice.muzeumbrnenska.cz


PR
 Přidejte k článku první komentář >> 
Časopis:
Reklama:

Novinky:
Blanka Čechová
Jadranská snoubenka navždy
Opravdu skvělé nakladatelství
Chtěli byste zažít pravou chorvatskou svatbu, kam přijede tři sta hostů, kde se nemluví, nýbrž zpívá, stoly se prohýbají pod vahou laskomin, víno teče proudem - a celé to trvá týden? Jadranská snoubenka, Češka, která se zamilovala ve slunné Dalmácii, právě takovou svatbu chystá a musí se utkat s řadou místních zvyklostí. Občas je skóre těsné, ale láska k rybáři Baldovi, moři a zázračnému kraji nakonec zvítězí.
Odběr zpráv:
Chcete odebírat zprávy? Registrace


Copyright © 2005–2019 Radek Holík
Google+